Konfliktai šeimoje ir konfliktų priežastys


ĮVADAS Būtiniausia tėvų savybė – menas bendrauti. Nepasitenkinimas savo išvaizda. Menkinamas požiūris į kitus , psichologinis smurtas. Konfliktai dėl materialinių – buitinių sunkumų. Konfliktai dėl dominavimo. Konfliktai dėl vaikų gimimo. Konfliktai dėl žmonos pervargimo. Žemos bendravimo kultūros nulemti konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai.


Konfliktai šeimoje gali būti: a) teigiami (kai nugali telkiančios šeimos narius jėgos ir nepalieka neigiamų pasekmių). b)neigiami (kai skatinamas šeimos irimas).

Literatūroje apie konfliktus pabrėžiama, kad konfliktai prasideda ne visuomet staiga. Manoma, kad yra tam tikra nesutarimų ar nuomonių skirtumo seka:

Kova 1. Problema bandoma išspręsti pakeltu tonu, apsikeičiama lengvo pobūdžio įžeidinėjamais, bekonfliktuojančių išvaizda – pikta.

Objektyvios – tai sunki materialinė padėtis, sutuoktinių nevaisingumas, neištikimybė, išsilavinimo skirtumas ir kt.

Subjektyvios – visa, kas susiję su žmogaus elgesio trūkumais, jo charakterio bruožais.

Itin sunkus charakteris ( užsispyręs, nesukalbamas, nepripažįstantis objektyvių faktų ir kt.);

Nepasitenkinimas savo išvaizda. Paaugliai dažnai būna nepatenkinta savo išvaizda, todėl tas nepasitenkinimas pavirstą į konfliktą su tėvais arba autoagresija.

Konfliktai dėl materialinių – buitinių sunkumų. Gana dažnai asmenys tuokiasi neturėdami jokių materialinių sąlygų. Todėl susituokę arba negyvena kartu, arba skursta. Dėl nuolatinių sunkumų, žinoma, kyla įvairiausių konfliktų. Tačiau dažniausiai jaunos šeimos konfliktuoja ne kiek dėl materialinių dalykų, o kiek klaidingo požiūrio į juos ir nemokėjimo racionaliai vienaip ar kitaip panaudoti uždarbį, santaupas ir tt. Buitiniai sunkumai taip pat kelia daug ginčų, nes vienas dirba, kitas – rūpinasi buitimi, tačiau visgi yra noras, kad buities darbai būtų atlikti pusiau. Todėl neretai kyla konfliktai.

Konfliktai dėl dominavimo. Daugelio šeimų gyvenimas klostosi natūraliai ir paprastai: „galva“ tampa tas, kuris turi daugiau organizacinių gabumų, gyvenimo patirties, takto, gebėjimo bendrauti su žmonėmis. Tačiau taip būna ne visada. Kartais yra noras bet kokiomis priemonėmis, bet nenusileisti savo gyvenimo žmogui. Tuomet dažnai kivirčai kyla dėl elementarių dalykų: kas nueis į parduotuvę, kam metas plauti indus ar nešti šiukšles ir kt. Paimti valdžią į savo rankas darosi bene svarbiausias vedybinio gyvenimo tikslas. Tam dar labai kenkia, kai tėvai skatina nepasiduoti ir nenusileisti nuo pat pirmų santuokos dienų. Tačiau tvirtų šeimų patirtis rodo, kad pasitenkinimą santuoka dažniau patiria tie sutuoktiniai, kurie vienodai vykdo savo priedermes šeimai ir nesiekia vyrauti bet kokia kaina.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1681 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Greta
  • Konfliktai šeimoje ir konfliktų priežastys
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Konfliktai šeimoje ir konfliktų priežastys . (2021 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-seimoje-ir-konfliktu-priezastys.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:33
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo