Konfliktai šeimoje, mokykloje poveikis vaikams.


Vaikų konfliktai. Konfliktai šeimoje referatas. Konfliktai mokykloje. Šeimyninių santykių įtaka vaikams. Zemaitis seimos etika. Tevu ir vaiku konfliktas rasinys. Konfliktas mokykloje. V. žemaitis „šeimos etika. Seimos konfliktai ir ju padariniai. Teises referatas psichologinis smurtas seimoje.

Įvadas. Konfliktų pobūdis ir pasekmės šeimoje. Šeimos konfliktų priežastys. Vaikas konfliktinėje šeimoje. Koks poveikis vaikui augant konfliktinėje šeimoje. Šeimyninių santykių įtaka auklėjant vaikus. Tėvų konfliktai – įspaudas vaiko gyvenime. Darni šeima – vaikų akimis. Vaikų konfliktai mokykloje. Mokytojo pagalba vaikui, kuris gyvena konfliktiškoje šeimoje. Šeimos konfliktų sprendimas. Išvados. Naudota literatūra.

Šeimos konfliktai – tai prieštaravimai, kilę tarp jos narių dėl psichinio, fiziologinio, socialinio ar buitinio nesutaikomumo, taip pat dėl veiklos motyvų, tikslų, pažiūrų skirtingumo. Jie paprastai būna susiję su tam tikrų vertybių perkainojimu, būtinumu atsinaujinti. (l. Seliokienė, šeimos pedagogika, 2004, p. 104).

Daugiaiusia per tėvų konfliktus nukenčia vaikai, ir tokių vaikų yra labai nemažai, taip pat tokių vaikų nemažai mokosi ir mokykloje, ši problema mūsų visuomenėje yra aktuali, todėl ir pasirinkau referavisų konfliktų foną sudaro įvairūs prieštaravimai, atsiradę sutuoktinių santykiuose. Labai svarbu, kad sutuoktiniai suprastų, jog šeimos gyvenimas pilnas prieštaravimų, į kuriuos reikia žiūrėti kaip neišvengiamus ir natūralius reiškinius. Reikia būti pasirengusiems tuos prieštaravimus sutikti, aptarti ir spręsti. Prieštaravimai dar nėra konfliktai, bet neišspręstų prieštaravimų pagrindu kaupiasi ir subręsta konfliktai, kai sutuoktiniai nedaro vienas kitam jokių nuolaidų ir neina į kompromisus.

Sunkūs šeimos konfliktai įsižiebia tuomet, kai vienas sutuoktinių imasi smerktinų tarpusavio kovos būdų, kai stengiasi psichologiškai nuslopinti savo partnerį ar partnerę, pažeminti ir išniekinti kitų akyse, ginčuose vartoja prievartą ir smurtą. Tai paskatina intrigą kitos pusės pasipriešinimą. Tokie sunkiai valdomi konfliktai sukelia nuolatinę santykių įtampą, traumuoja sutuoktinių psichiką, žudo meilės jausmus ir įžiebia abipusį priešiškumą bei neapykantą. Kartais konfliktinė įtampa pereina į stresą ar efektą. Tokioje būsenoje žmogus visiškai nesugeba mąstyti, analizuoti įvykių, susilpnėja atmintis ir sąmonės kontrolė poelgiams. Nesivaldant, konfliktai dar labiau įkaista ir didina santykių įtampą, virsta tiesiog nevaldomi, stichiški.

Panašūs konfliktai sukuria tokią tuštumo ir beprasmybės pajautą, kad viskas atrodo žema ir niekinga. Esant tokiai situacijai, silpnavaliai ieško išeities alkoholyje, palaiduose santykiuose. Konfliktai šeimoje iškankina šeimos narius, sukuria nepakeliamą psichologinę atrmosferą. (v. Žemaitis, šeimos etika, 2005, p. 102). O ypač didelį poveikį daro vaikams, nes šeima svarbiausias veiksnys, apsprendžiantis vaiko asmenybės tapsmą. Šeimos ryšiai bei tėvų tarpusavio santykiai ir santykiai su vaiku šiam yra pirmasis ir įtaigiausias bendravimo modelis. (g. Navaitisšeimos konfliktų priežasčių būna daug ir įvairių. Dažnai jos susipina ir veikia komplesiškaitaigi išskirtos dorovinio pobūdžio priežastys, kurių pasitaiko dažniausiai ir kurij.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (3089 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vaida
  • Konfliktai šeimoje, mokykloje poveikis vaikams.
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfliktai šeimoje, mokykloje poveikis vaikams.. (2010 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-seimoje-mokykloje-poveikis-vaikams.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 03:53
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo