Konfliktas psichologijos referatas


Kas yra konfliktas Konfliktas. Konfliktų priežastys. Konfliktų rūšys. Konfliktų dalyviai. Konfliktų objektas. Konfliktų aplinka. Konfliktų etapai. Konfliktų fazės. Konfliktų fazių ir etapų santykis. Konfliktų sprendimo strategijos. Nekonstruktyvaus konflikto sprendimas.

Kiti dalyviai (pvz. kurstytojas pastūmėja į konfliktą, bet pats jame gali ir nedalyvauti. Organizatorius planuoja konflikto eigą, jo rezultatus ir pan.)

Tai sąlygos, kuriomis vyksta konfliktas. Aplinka gali būti mikro ir makro. Aplinkos įvertinimas leidžia analizuoti konfliktą kaip socialinę situaciją.

Konfliktinės situacijos suvokimas, įsisąmoninimas (pasikeičia mūsų nuotaika, pradedame riboti kontaktus su potencialiu “priešininku”, pasidarome negeranoriški savo oponentui.

Atviros konfliktinės sąveikos pradžia (kuris nors iš oponentų imasi aktyvių veiksmų, kaip įspėjimų, pareiškimų, grasinimų ir pan.)

R. Bleikas (R. Blake) ir Dž. Mūtonas (J. Mouton) nagrinėja konflikto sprendimo strategijas: vieną konstruktyvią ir kelias nekonstruktyvias.

Konstruktyvioji konflikto sprendimo strategija prasideda problemos pripažinimu. Pirmiausia tas pripažinimas vyksta viduje, žmogus, pavyzdžiui pastebi, kad dėl konors yra nepatenkintas savo draugu. Dėl to pergyvena,bet problemos nenuneigia. Pripažinti,kad iškilo kokia nors problema,reikia drąsos.Klystame, manydami,kad problemos nutylėjimas išsaugos santykius.Kuo ilgiau problemos slepiamos,kuo daugiau jų susikaupia, tuo didesnė sprogimo tikimybė.Įsidėmėtina štai kas: išsakant problemą ramiu balsu, yra daugiau vilties,kad bus atsižvelgta į jos turinį. Jei problema pateikiama sprogimo forma, oponentas gali tai palaikyti mūsų blogos nuotaikos pasireiškimu, ir tiek. Kitokiu nekonstruktyviu būdu reaguojant į problemą, pavyzdžiui, nekalbant, spyriojantis, siunčiama tik netiesioginė informacija apie savo nepasitenkinimą. Adresatas tokią informaciją gali savaip “perskaityti”. O iš klaidingų prielaidų daromos ir klaidingos išvados.

  • Microsoft Word 979 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (997 žodžiai)
  • Robert
  • Konfliktas psichologijos referatas
    9 - 4 balsai (-ų)
Konfliktas psichologijos referatas. (2015 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktas-psichologijos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 22:43
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo