Konfliktas


Konfliktais domisi daugelis mokslų, kaip antai, psichologija, sociologija, politologija, netgi menotyra ir matematika. Iki 1950 metų buvo daugiau domimasi konflikto priežastimis arba padariniais, o nuo 1950 metų susidomėta pačiu konfliktu. psichoanalitinė kryptis.

Iki 1950 metų buvo daugiau domimasi konflikto priefroidas vienas pirmųjų sukūrė konflikto koncepciją tarp asmeninių konfliktų priežastis jis matė asmenybės pasąmonėje.

Etologinė –nobelio premijos laureatas k. Lorenz iškėlė hipotezę, kad pagrindinė socialinių konfliktų priežastis –žmogaus agresyvumas, kaip ir gyvūno. Asmenybė –minia.

Grupinė dinamika –įtampa kyla tuomet, kai pažeidžiama pusiausvyra tarp asmens ir aplinkos. Pavyzdžiui, grupės lyderis elgiasi netinkamai.

Sociotropinė –konfliktų negalima išvengti, nes jie sukapibūdinama elgesio stilius –kooperatyvus ir konkurencinis. Konflikto pagrindas –nesuderinami tarpusavio sąveikos dalyvių tikslai.

Organizacijos sistemų teorija –tiria žmonių konfliktiško elgesio realiose situacijose stilius ir išskyrė elgesio strategijas –konkureši kryptis perspektyviausia šiuo metu ji sprendžia problemas –kas lemia konfliktuojančiųjų pasitarpasmeniniai konfliktai kartais kyla ir dėl to, kad asmuo išgyvena gilius vidinius sunkumus, krizes ir konfliktus. Asmenybės krizės –ilgai trunkantys asmenybės gyvenimo periodai, kuriems būdingi ryškūs psichologiniai pokyčiai. Skiriamos raidos, psichologinės ir neurotinės krizės. (nežinau, dėl ko gyventi ir pan. ).

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (558 žodžiai)
  • Fridrikas
  • Konfliktas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Konfliktas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 13:37
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo