Konfliktinės situacijos darželyje


Konfliktinės situacijos darželyje. Konfliktinė situacija. situacija.


Ant kilimo berniukai žaidžia su mašinomis, stato iš kaladėlių garažą. Mergaitės „mergaičių kampelyje“ taip pat gražiai žaidžia. Grupėje tvyro gera, rami atmosfera. Bet netrukus ji įsisklaido, nes į darželį atėjo Nidas.

Nespėjas nusirengti, apsiauti šlepetes, jis įbėga į grupę ir tiesiai prie berniukų. Kiek pasimaivęs, nežinia iš ko pasišaipęs, ir pamatęs kad į jį visai niekas nekreipia dėmesio spiria į iš kaladžių pastatytą garažą.

Berniukai labai supyksta ir nekreipdami dėmesio į dar rūbinėje stoviniuojančia mamytę, puola kas kumščiais, kas stumia ar piktais žodžiais.

Na grupėje buvusi auklėtoja neleidžia šiam konfliktui labai įsiplieksti, nes grupės taisyklės neleidžia, nei muštis, nei stumdytis, ar piktais žodeliais „svaidytis“.

Auklėtoja Nidą paima už rankos nuveda į rūbinę, liepia greitai persirengti ir tuojau pat atstatyti tai ką sugriovė. Bet to jis dar turi visų draugų, ir savo mamytės akivaizdoje atsiprašyti visų berniukų. Na o kai sutvarkys tai ką sugriovė, negalės žaist kurį laiką su grupės draugais, o užsiimti vienam.

Kai grupėje konfliktinė atmosfera nurimo, auklėtoja rimtai pasišnekėjo apie šio vaiko tokį dažną elgesį su mamyte, buvo pateikti įvairūs patarimai, pasiūlymai, kaip užkirsti kelią tolimesniam tokiam jo elgesiui. Taip pat pamokantis pokabis buvo ir su Nidu.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1053 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Konfliktinės situacijos darželyje
    9 - 1 balsai (-ų)
Konfliktinės situacijos darželyje. (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktines-situacijos-darzelyje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 19:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo