Konfliktų sprendimo būdai


Įvadas. Konfliktų atsiradimas. Konfliktų lygmenys. Konfliktų atsiradimo priežastys. Konfliktų pasekmės. Konfliktų valdymas. Konfliktų profilaktika. Išvados. Literatūra.

Plačiąja prasme, konfliktas – tai prieštaravimų paūmėjimo kraštutinis atvejis. Paprastai jo pasekmė – stiprios neigiamos emocijos. Konflikto metu kyla nesutarimai tarp dviejų ar kelių pusių, kuriomis gali būti tiek konkretūs asmenys , tiek grupės. Kiekviena pusė daro viską, kad būtų pripažinta jų nuomonė arba tikslas, bei trukdo kitai pusei siekti savo tikslų.

Žmonėms tai dažniausiai asocijuojasi su agresija, grasinimais, ginčais, prieštaringumu, karingumu ir pan. Todėl susidarė nuomonė, kad konfliktas – visąlaik nepageidautinas reiškinys, kad pagal galimybes jo būtina vengti ir kuo greičiau jį spręsti.

Šiuolaikinis požiūris į konfliktus pasikeitęs, manoma, kad netgi efektyviai valdomose organizacijose konfliktai ne tik įmanomi, bet ir pageidautini. Be abejo, konfliktas ne visada gali būti teigiamas. Kai kuriais atvejais jis gali trukdyti tenkinti atskirų asmenų poreikius bei bendro organizacijos tikslo siekimui. Toks konfliktas bus neigiamas, vedantis prie vidinio nepasitenkinimo, grupinio bendradarbiavimo ir organizacijos efektyvumo sumažėjimo. Tačiau daugeliu atvejų konfliktas padeda išsiaiškinti nuomonių įvairovę, suteikia papildomą informaciją, padeda išsiaiškinti didesnį alternatyvų bei problemų skaičių. Tai grupinį sprendimo priėmimo procesą daro efektyvesniu, o taip pat žmonėms leidžiama išsakyti savo nuomonę, tuo pačiu patenkinant asmeninius saviraiškos poreikius. Tai taip pat gali privesti prie efektyvesnių planų, strategijų ir projektų vykdymo, kadangi skirtingų konflikto taškų aptarimas padeda giliau išanalizuoti problemą ir entuziastingiau ją spręsti. Toks konfliktas – teigiamas, vedantis prie organizacijos efektyvumo didėjimo.

Konflikto vaidmuo daugiausiai priklauso nuo to, kiek teisingai jis valdomas. Kad konfliktas būtų efektyviai valdomas, būtina suprasti konfliktinės situacijos atsiradimo priežastis.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (3032 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Konfliktų sprendimo būdai
    10 - 2 balsai (-ų)
Konfliktų sprendimo būdai. (2014 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktu-sprendimo-budai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 20:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo