Konfliktų sprendimo strategijos


Konfliktų sprendimo strategijos. Kas yra konfliktas? Priešingų poreikių, pareigų, motyvų, kurie negali būti vienu metu realizuoti, susidūrimas. Konfliktų rūšys. Tarpasmeniniai (tarp asmens ir asmens, arba tarp asmens ir grupės). Konfliktų dalyviai. Iniciatorius (tačiau konflikto iniciatorius nebūtinai yra neteisus. Konfliktų objektas. Tai objektyviai egzistuojančios arba įsivaizduojamos problemos, dėl kurios kilo konfliktas, priežastis, branduolys. Konfliktų aplinka. Tai sąlygos. Motyvai – vidinė paskata pradėti konfliktą, siekiant patenkinti savo poreikius. Konfliktų etapai. Konfliktinės situacijos atsiradimas. Konfliktų fazės. Pradinė fazė kilimo fazė konflikto pikas kritimo fazė. Konfliktų fazių ir etapų santykis. R Bleikas. Nekonstruktyvaus konflikto sprendimas. Išorinis konflikto nuslopinimas. Konflikto užglostymas. Tai nenoras spręsti konfliktą ir savo pozicijos atsisakymas. Konflikto vengimas. Vengimas sukuria racionalumo iliuziją. Kompromiso strategija. Tai kelio vidurio strategija – kai kurių dalykų atsisakymas vardan susitarimo. Konstruktyvus konflikto sprendimas. Konstruktyvioji konflikto sprendimo strategija prasideda problemos pripažinimu. Literatūra. Rosita Lekavičienė, Zita Vasiliauskaitė, Dalia Antinienė, Junona Almonaitienė “Bendravimo psichologija šiuolaikiškai” (2010m.

Priešingų poreikių, pareigų, motyvų, kurie negali būti vienu metu realizuoti, susidūrimas.

Konfliktinės situacijos atsiradimas. Konfliktinės situacijos suvokimas, įsisąmoninimas (pasikeičia mūsų nuotaika, pradedame riboti kontaktus su potencialiu “priešininku”, pasidarome negeranoriški savo oponentui. Atviros konfliktinės sąveikos pradžia (kuris nors iš oponentų imasi aktyvių veiksmų, kaip įspėjimų, pareiškimų, grasinimų ir pan.) Atviro konflikto plėtra (aktyviai reiškiamos savos pozicijos ir reikalavimai) Konfliktų išsprendimas.

Pradinė fazė; kilimo fazė; konflikto pikas; kritimo fazė.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 604 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (592 žodžiai)
  • Arnas
  • Konfliktų sprendimo strategijos
    10 - 10 balsai (-ų)
Konfliktų sprendimo strategijos. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktu-sprendimo-strategijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:31
×