Konfliktų valdymas organizacijoje referatas


Įvadas. Organizaciniai konfliktai. Šiuolaikinėse organizacijose konfliktų atsiradimui turi įtakos šios sąlygos (Burke, 2006Organizaciniai konfliktai gali vykti keliais lygiais. Struktūrinės priežastys. Asmenybiniai veiksniai. Su darbu susiję socialinių vaidmenų konfliktai. Konfliktų organizacijoje sprendimas ir valdymas. Informacinės. Komunikacinės. Socialinės psichologinės. Organizacinės. Tarpasmeninių konfliktų valdymo stiliai bei situacijos, kuriose jie yra tinkami arba netinkami (A. Rahim, 2002Konfliktų valdymo strategijos. Galia grindžiamos strategijos. Teisėmis grindžiamos strategijos. Interesais grindžiamos strategijos. Išvados. Literatūra.

A. Rahim (2002) teikė pirmenybę proceso požiūriui. Jo teigimu, intervencija turėtų būti skirta pasiekti ir išlaikyti nuosaikų turinio konfliktų kiekį nestandartinėse užduotyse įvairiuose lygiuose, sumažinti visuose lygiuose emocinius konfliktus, ir įgalinti organizacijos narius pasirinkti ir naudoti tinkamiausius situacijai konflikto valdymo stilius.

Konfliktų organizacijoje valdymui ir sprendimui labai svarbus organizacijos vadovų požiūris, koks sprendimas yra tinkamas. Galima išskirti kelias dažnai vadovų daromas klaidas (Емельянов, 2004):

Vienašališkas vadovo sprendimas apie pavaldinius (dažniausiai pagal tai, kaip vykdo jo nurodymus).

Pasekmės: klaidingi sprendimai, dažnai atvedantys į „teisiųjų“ radimą ir „kaltųjų“ baudimą.

Pasekmės: klaidingi sprendimai, pasireiškiantys šališku požiūriu į kurį nors konflikto dalyvį.

2. Konfrontavimo su kita šalimi disfunkcinės pasekmės svaresnės, nei galima sprendimo nauda.

2. Problema yra pakankamai sudėtinga ir reikalaujanti problemos sprendimo požiūrio.

Konflikte galima ieškoti būdų, kaip laimėti, kaip įveikti, nugalėti kitą konflikto šalį ir pasiekti sau palankiausią rezultatą. Kitas kelias – ieškoti teisingo sprendimo, kliautis formaliomis ar mažiau formaliomis taisyklėmis, ieškoti konfliktą padėsiančios išspręsti kompetentingos institucijos ar asmens. Trečiasis būdas – ieškoti tokio konflikto sprendimo, kad jo rezultatas būtų maksimaliai priimtinas konflikto šalims, atsižvelgtų į jų interesus. Konfliktų valdymo būdus galima skirstyti į tris grupes pagal tai, į ką orientuojamasi konflikto valdymo procese, kuo remiamasi ieškant konflikto sprendimo: tai yra galia, teisėmis ir interesais grindžiamos strategijos:

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (2125 žodžiai)
  • Universitetas
  • Igoris
  • Konfliktų valdymas organizacijoje referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Konfliktų valdymas organizacijoje referatas. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktu-valdymas-organizacijoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:41
×