Konfliktų valdymas referatas


Įvadas. Konflikto samprata. Konfliktų atsiradimo priežastys. Konfliktų pobūdis organizacijoje. Organizacijos konfliktų priežastys, jų dalyviai bei padariniai. Konfliktų sprendimo metodai, galimybės, strategijos. Išvados. Literatūra. Priedai.

Suinteresuotumas ginti savo nuomonę - tai įmanoma tik esant tarpusavio atvirumui ir supratimui. Atviras problemos formulavimas, atviras svarstymas. Tai leidžia pateikti argumentus, identifikuoti neteisingus loginius ar emocinius informacijos duomenis.

Visiškas individualių sugebėjimų atskleidimas - leidžiama visiškai be jokios baimės parodyti visas savo galimybes, protinius sugebėjimus.

Tikslus pasisakymų formulavimas ir perdavimas - čia labai svarbi kiekvieno pasakyto žodžio reikšmė.

Vienodų vertinimo kriterijų nustatymas - tai leidžia išvengti konfliktinių situacijų ir garantuoja teisingą problemos išsprendimą.

Klostantis situacijai su nesuderinamais tikslais, būtina imtis konflikto prevencijos, t.y. priemonių nepageidaujamam elgesiui nutraukti. Kasiulis, Barvydienė (2001, p. 220) išskiria dvi konflikto išvengimo priemones:

Emocinis atpildas - kai besiskundžiantysis bando parodyti save nukentėjusiu. Parodžius, kad su juo skaitomasi, emociškai kompensuojama jo vidinė būsena. Kartais to visiškai pakanka, siekiant atgailos, nuoširdaus noro pasitaisyti;

Konfliktinių situacijų sprendimai organizacijose priklauso nuo vadovų vadybinio raštingumo. Mokytis būtina ne tik vadovams, bet ir visiems darbuotojams, nes priešingu atveju nebus pasiekta jokių rezultatų. Taigi būtina keisti mąstyseną. Individo uždavinys - kolektyvo naudai keisti mąstyseną visose žmogaus veiklos srityse: šeimose, vaikų darželiuose, mokyklose, universitetuose, parduotuvėse, įmonėse, organizacijose, partijose ir kt. Taip būtų ruošiami pagrindai tvarkingam, sąmoningam, turinčiam kūrybinį potencialą žmogui, kuris užtikrintų visos visuomenės ir atskiros organizacijos bei individualius poreikius, nes pasireikšti, patenkinti socialinius bei ekonominius poreikius individai gali tik organizacijose.

6. Įtampa tarp darbdavių ir darbuotojų, organizacijos vadybininkų ir neformalių lyderių nesusikalbėjimas.

8. Nepatenkinti klientai, prasti produktai, prasta aptarnavimo kokybė, nepatikimi partneriai, ginčai su bendruomene.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (3137 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovydas
  • Konfliktų valdymas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Konfliktų valdymas referatas. (2013 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktu-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 02:06
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo