Konfliktų valdymas statybos projektuose


Įvadas. Konflikto teoriniai aspektai. Konflikto samprata. Konfliktų klasifikacija. Konfliktų požymiai statybų versle. Konfliktų priežastys statybų projektuose. Mobingas darbuotojų santykiuose. Konfliktų valdymas. Prieštaravimų ir konfliktų savybės statybų projektuose. Konfliktų sprendimo funkcija organizacijoje. Konflikto sprendimo strategijos. Konfliktų sprendimo būdai statybos organizacijoje. Konfliktai statybos projektuose. empirinis tyrimas. Tyrimo etikos principų užtikrinimas. Tyrimo duomenų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Temos ištirtumas. Konfliktų vadyba, jų valdymo teoriniai aspektai yra tyrinėti Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkų. Konfliktas nagrinėtas socialinių mokslų teorijos ir praktikos raidoje, darbo konfliktus nagrinėjo ir personalo valdymo teoretikai. Yra nemaža mokslinių studijų, vadovėlių. Teorinius konflikto sprendimo ir valdymo aspektus analizavo Lakis Juozas (2008) bei Račelytė, Daiva (2009). Autoriai išnagrinėjo, sutrumpino ir susistemino į vadovėlius Lietuvos ir užsienio autorių tyrimus, pritaikė juos studentams. Konfliktų valdymas yra tema, kuri nepraranda savo aktualumo iki pat šių dienų. EBSCO duomenų bazėje pateikiami naujausi moksliniai tyrimai, kaip antai tarpkultūrinius konliktus tyrinėjo – Pruskus, V. (2013), Statybos projektų valdymą ir jo nesklandumus nagrinėjo Jaškauskas, V. Kisielienė, G. (2012), mobingo pasekmių individualiajame ir organizacijos lygmenyse modelį pateikė VVeinhardt Jolita (2010). Požiūrio skirtumus stambiuose statybų projektuose analizavo Awakur, Prapatpaov ir kt. (2014) publikacijoje The effect of attitudional differences on interfrace conflict on large construction projects: The case of Pakm Dam project. Šiems tyrimams pagrindus padėjo praėjusio šimtmečio šeštojo dešimtmečio pabaigos autoriai: L.Cozero (1956), R.Dahrendorfo (1959) ir J.Rexo (1961). .XX a pirmojoje pusėje ir viduryje daugiau dėmesio skiriama empiriniam konfliktų tyrimui. XX a. viduryje pradedamas kurti tarpdalykinis konfliktų sprendimo mokslas ( D. Račelytė, 2009). Šio mokslo pažangą atspindi JAV pofesorių R.Ficherio, W. Ury knyga“Einant į susitarimą“(1981). Lietuvos mokslininkai taip pat gilinasi į konfliktų problematiką. Tai filosofai R. Plečkaitis, K. Stoškus, L. Donskis, sociologai R. Grigas, J. Lakis, viešojo administravimo specialistė J.Palidauskaitė, edukologė V. Targamadzė, psichologai R. Žukauskienė, R.Valickas. Jei daugelyje praėjusio amžiaus darbų, apie konfliktų vadybą mokoma kaip konstruktyviai elgtis konflikto metu, gerinti konfliktų sprendimą, tobulinant komunikaciją, ugdant toleranciją, lankstesnį mąstymą, įveikiant konfliktą skatinančias nuostatas, tai pastaraisiais metais bandoma įžvelgti giliau į įtampų laukus, jų atsiradimo priežastis, prevencijos galimybes. Personalo santykių teorijoje ir praktikoje atsiranda

Skandinavijos šalyse plačiai vartojama mobingo (ilgalaikis psichologinis bendradarbių teroras, nukreiptas prieš vieną asmenį) sąvoka, pastebėta kaip valstybinė socialinio ir ekonominio masto problema. Teorinėje literatūroje taip pat pamažu atsiranda mobingo tyrimų, tačiau praktinis domėjimasis šia, užsienyje plačiai analizuojama, tačiau Lietuvoje pakankamai „egzotiška“ problema organizacijų lygmenyje vis dar stokojama. Lietuvos teoretikų analizuojama darbuotojų santykius paveikianti bėda, vis dar nėra pastebėta praktikoje, trūksta teisinio reguliavimo šiai problemai spręsti. Kaip matome iš tyrimų gausos, konfliktų valdymo tema iki galo ištirta nėra, ji išlieka aktuali iki pat šiol. Juolab, kad statybų sektoriuje darbo sąlygos ir jas supanti aplinka tiesiog sąlygoja jų atsiradimą.

Išanalizuoti statybos įmonių darbuotojų požiūrį į konfliktus, kylančius jų organizacijoje

Rengiant darbą naudojami šie mokslinio tyrimo metodai: bendramokslinis tyrimo metodas – aprašomoji-palyginamoji informacinių šaltinių analizė: literatūros ir interneto šaltinių, statistinių duomenų, teisės aktų bei mokslinės literatūros analizė, lyginamoji analizė Informacijos rinkimas, sisteminimas bei interpretavimas. Loginis metodas, kuriuo siekiama atskleisti baigiamojo darbo tikslus, analizuojant informacijos turinį, paauglių mokymo-mokymosi praktiką, pateikti atitinkamas išvadas. Kokybiniai tyrimai šiuo metu įgauna vis didesnę reikšmę šiuolaikiniuose tyrimuose dėl savo lankstumo ir gebėjimo išsiaiškinti reiškinių prigimtį. Kiekybiniai tyrimai yra orientuoti į įvairius matavimus ir rezultatų statistinį vertinimą akcentuojant jų objektyvumą. O kokybiniai tyrimai yra labiau orientuoti į interpretavimą siekiant išsiaiškinti reiškinius ir yra gana subjektyvūs. Galima teigti, kad kiekvienas tyrimas turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau bendras jų tarpusavio derinimas atskleidžia tiriamo reiškinio esmę.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 53 puslapiai (13392 žodžiai)
  • Universitetas
  • Didi
  • Konfliktų valdymas statybos projektuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Konfliktų valdymas statybos projektuose. (2018 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktu-valdymas-statybos-projektuose.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 10:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo