Konfliktu valdymas vaikystės pedagogika referatas


Įvadas. Konfliktų sąvokos ypatumai. Konflikto samprata. Konfliktų tipai. Vidinių asmenybės konfliktų tipai. Socialinių konfliktų samprata. Konflikto struktūra ir dinamika. Konfliktų priežastys. Konfliktų valdymas ir strategijos. Konfliktų sprendimo būdai. Išvados. Literatūra.

1. Konfliktas dažniausiai apibrėžiamas kaip priešingų interesų, pažiūrų ar siekių susidūrimas arba kai dviejų ar daugiau žmonių, grupių, organizacijų, socialinių sistemų ar tautų su nesuderinamais tikslais priešiška elgsena viena kitos atžvilgiu.

2. Konfliktų priežastys gali būti objektyvios (sunki materialinė padėtis, sutuoktinių nevaisingumas, neištikimybė, išsilavinimo skirtumas ir kt.) ir subjektyvios (visa, kas susiję su žmogaus elgesio trūkumais, jo charakterio bruožais). Įvairių konfliktų kyla ir dėl per didelio griežtumo, bausmių gausumo, nesidomėjimo vaiko poreikiais, nenuoseklių reikalavimų bei pažiūrų.

3. Valdymas – tai techninių, socialinių, pedagoginių, psichologinių, biologinių procesų tikslingas kreipimas siekiant optimalių rezultatų ir kartu atsižvelgiant į tų procesų ypatumus bei dėsningumus. Konfliktams valdyti galima naudoti įvairias strategijas. Reikia prisiminti, kad kai kurios jų gali dar pabloginti situaciją ir todėl tinka tik tam tikromis sąlygomis. Konflikto pasekmės gali būti labai įvairios.

4. Konfliktų sprendimas - tai priešingų interesų, skirtingų nuomonių susidūrimo padarinys. Yra pateikiama konfliktų sprendimo schema, kuri padeda asmenybei juos suvokti ir ugdytis gebėjime konfliktus rezultatyviai bei efektyviai spręsti. Schemą sudaro trys nuoseklūs etapai: konfliktinės situacijos analizė, alternatyvų formulavimas, realūs rezultatai.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4292 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Konfliktu valdymas vaikystės pedagogika referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Konfliktu valdymas vaikystės pedagogika referatas. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktu-valdymas-vaikystes-pedagogika-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 00:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo