Konfliktų valdymo būdai organizacijoje


Įvadas. Konfliktų valdymo būdai organizacijoje. Kas yra konfliktas? Konfliktų priežastys. Konfliktų rūšis. Konfliktai organizacijoje. Konfliktų sprendimo būdai. Bendradarbiavimo strategijos pagrindiniai žingsniai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Mano manymu, kad konfliktas įvyktu, iš tikrųjų užtenka vos smulkmenos. Koks nors nesusipratimas, ar menka klaida, gali sukelti nemenką konfliktą.

Taip pat atsižvelgiama į koflikto rūšį, tam kad būtų lengviau jį išspresti. Pagrindiniai iš jų:

Apibendrinant galiu teigti, kad apie šias konflikto rūšis pasisakė nemažai autorių ir beveik visų nuomonė sutampa , taip pat galiu pasakyti, kad aš visiškai tam pritariu ir mano nuomonė taip pat pilnai sutampa.

Apibendrinant galiu teigti, kad kuo didesnė organizacija, tuo didesnė konfliktų rizika, taip pat tuo didesnis konfliktų skaičius. Manau mano pasisakymui daug kas pritartu.

Daugelis autorių mano, kad tai yra svarbiausi konfliktų sprendimų būdai organizacijoje (Konfliktų valdymas - organizacijų vadovams, Lina Cirtautienė)

Abibendrinant galiu pasakyti, kad sutinku su Kairio pasakymu, kadangi abiejų pusių nuomonė konflikto metu yra labai svarbi ir reikia atsižvelgti į kiekvieną išsakytą nuomonę.

Pasaulinė praktika rodo, kad 90 proc. atvėju, tai pavyksta. Trečias asmuo, tarpininkas, įsiterpdamas tarp konfliktuojancių šalių, gesina įsiplieskusią ugnį ir padeda priimti sprendimus.

Manau, jeigu konfliktas sunkiai sprendžiasi, reikėtų kviesti pagalbos trapininko. Kadangi tarpininkas, beveik visada padeda priimti teisingą sprendimą.

Mano manymu, be konfliktų organizacijoje niekaip neapsieisi. Kadangi jie aktyvina žmones, moko kritiškai vertinti vieni kitus, skatina imtis sprendimų. Bet taip pat, konfliktai gali sukelti įtampa, pabloginti bendravimą, sumažinti produktyvumą. Bet geriausiai yra, kad kofliktai būtų, bet ne per daug. Kadangi jie sukelia mažą chaosą ir visi pradeda sparčiau galvoti, veikti, kas yra organizacijoje labai geru pliusu.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1136 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mark
  • Konfliktų valdymo būdai organizacijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfliktų valdymo būdai organizacijoje. (2017 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktu-valdymo-budai-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:38
×