Konfliktus organizacijoje skatinantys veiksniai


Konfliktus organizacijoje skatinantys veiksniai. Darbo tikslas ir uždaviniai. Konflikto samprata. Konfliktų tipai. R. G. Dahrendorfo ir L. A. Coserio konflikto teorijos. R. G. Dahrendorfo konflikto teorija. L. A. Coserio konflikto teorija. Analizatorius Raminta Pociūtė. R. G. Dahrendorfo konflikto teorijos vertinimas. R. G. Dahrendorfo konflikto teorijos vertinimas +. L. A. Coserio konflikto teorijos vertinimas. L. A. Coserio konflikto teorijos vertinimas +. Dalykinė situacija ir jos analizė. Konflikto sprendimo algoritmas. Konfliktinė situacija. Situacijos analizė. (R. G. Dahrendorfo teorija). Situacijos analizė. (L. A. Coserio teorija). Literatūros sąrašas.


Tikslas – apžvelgti konfliktų teorijas ir veiksnius skatinančius konfliktus organizacijoje. Uždaviniai: Apžvelgti R. Dahrendorfo ir L.A. Coserio konfliktų teorijas. Išanalizuoti konfliktų teorijų privalumus ir trūkumus. Pritaikyti teorijas sprendžiant dalykinę situaciją.

Autorius savo teorijoje išskyrė du pagrindinius veiksnius – tai valdžios vaidmenį ir grupės interesus. Tarp grupių nuolat vyksta kova bei konkurencija dėl valdžios ir autoriteto. Grupių santykiai yra svarbiausias konfliktų ir pokyčių šaltinis.

L.A. Coseriui svarbiausia socialinio konflikto priežastis yra skirtingų socialinių grupių kova dėl ribotų išteklių. Kovos metu konfliktuojančios pusės siekia neutralizuoti, pakenkti, pajungti ar visai sunaikinti viena kitą (Coser 1969:8).

Autorius išskyrė realų ir nerealų individų ir grupių konfliktą. Realus konfliktas – tai priemonė, padedanti siekti tam tikrų rezultatų (Coser 1969: 48-55). Kai konfliktinė situacija praranda galimybę būti ribojama ir kontroliuojama, nes konfliktas nukreiptas ne į rezultato siekį, bet į agresyvią veiklą, tampančia individų emocine iškrova – konfliktas nerealus.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 78 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (889 žodžiai)
  • Universitetas
  • Igne
  • Konfliktus organizacijoje skatinantys veiksniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfliktus organizacijoje skatinantys veiksniai . (2017 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktus-organizacijoje-skatinantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:00
×