Konfucianizmas


Konfucianizmo simbolis. Konfucianizmo simboliai. Konfucianizmas simbolis. Konfucianizmas referatas. Konfucijaus rastai. Konfucijaus simbolio reiksme. Konfucianizmo sventyklos. Konfucianizmas religijos simbolis. Konfucianizmas sventykla. Konfucianizmas rastai.

Konfucianizmas – kinijoje atsiradusi ir po rytų aziją paplitusi etinė ir filosofinė sistema, neretai priskiriama prie religijų. •konfucijaus tėvai buvo susituokę ne pagal galiojančias ritualines normas, nes jo tėvas buvo senis, o motina - paauglė. Tėvas mirė, kai konfucijui buvo treji. Pamažu konfucijus bręsdamas kilo socialinėje hierarchijoje, įsijungė į vadinamąją ši klasę, kurios nariai siekė įsitvirtinti visuomenėje per savo talentą ir sugebėjimus, o ne kilmę. Būdamas devyniolikos, konfucijus vedė merginą či čiuan , po metų susilaukė pirmojo sūnaus kong li.

Konfucijaus tėvai buvo susituokę ne pagal galiojančias ritualines normas, nes jo tėvas buvo senis, o motina - paauglė. Tėvas mirė, kai konfucijui buvo treji. Sulaukęs 22 m. Pradėjo dirbti mokytoju. Vėliau pagarsėjo kaip pats geriausias kinijos mokytojas. Konfucijaus mokykloje buvo dėstomi keturi dalykai ir mokomasi iš keturių knygų: 1) moralės (šiczin), 2) kalbos (šuczin), 3) politikos (liczin) ir 4) literatūros (jueczin). Kai jam buvo dvidešimt treji, mirė jo motina, ir konfucijus pagal vyraujančias ritualines normas jos gedėjo trejus metus.

Paskutinius gyvenimo metus praleido mokydamas, skleisdamas senovinę išmintį per tekstus (penkis kanonus). Mirė septyniasdešimt dviejų ar trejų metų amžiaus ir buvo palaidotas kapinėse, kurios buvo specialiai jam paruoštos, tai padarė jo vaikaičiai, kurie sekė jo mokymu ir didžiavosi jo paskelbtomis idėjomis. Dabar konfucijaus namas paverstas jo vardo šventykla, kurią lanko labai daug piligrimų – konfucijaus mokymo pasekėjų konfucijaus mokymas.

Filosofo mokymo pagrindą sudaro žmogaus siekis laimingai ir normaliai gyventi savo aplinkoje. Konfucijus mokė žmones šių siekių etikos ir pabrėžė, kad savo mokyme ne išradinėja kažką naujo, o perduoda senovės išminčių mokymą. Jis skatino mokinius analizuoti save, nenuilstamai tyrinėti pasaulį, senuosius raštus, senovės moralines problemas susieti su dabartiniais politiniais įvykiais. Konfucijus gyveno politinio susiskaldymo, nuolatinių karų laikais, todėl vienas pagrindinių jo mokymo tikslų buvo suvienyti pasaulį (t. Kiniją), atstatyti valstybėje tvarką. Jo manymu, valdovai turėtų valdyti per savo moralę, remdamiesi dorybe, o ne įstatymais, bausmėmis ar savo pačių kilme.

Konfucijaus filosofijoje pabrėžiama individo ir valdžios moralė, teisingų socialinių santykių išlaikymas, teisingumas. Konfucijus stoikams artima dvasia propagavo paprastą maistą, šaltinio vandenį, miegą pasidėjus po galva alkūnę, o įgyta garbė ir turtai, sakė jis, tėra debesys, slenkantys padange .

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (1118 žodžiai)
  • R456y7u
  • Konfucianizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfucianizmas. (2011 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfucianizmas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 07:09
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo