Konjugacijos reakcijos su gliukurono rūgštimi


Konjugacijos reakcijos su gliukurono rūgštimi. Konjugacijos reakcijoms, kaip ir kitoms sintezės reakcijoms vykti reikalinga ATP energija. Tipo konjugacijos reakcijų metu pradžioje aktyvinamos konjuguojančios medžiagos t. Konjugaciją su gliukurono rūgštimi katalizuoja fermentai gliukuroniltransferazės Bendruoju atveju reakciją galima taip užrašyti. GR – gliukurono rūgštis. Konjuguojami su gliukurono rūgštimi ksenobiotikų metabolitai gali susidaryti O. Ugt formos. Pirmojo etapo metu sintetinamas kofermentas – donoras. Antrojo etapo metu. O-gliukuronidai susidaro reaguojant UDP-GR su deguonį turinčiomis funkcinėmis grupėmis – fenolinėmis. UGT šeimos sugrupuotos pagal karalystę. Ugt nomenklatūra. UDP Glykosiltransferaze. Rodo 45% ar daugiau aminorūgščių sekų tapatumo. Skirtingos UGT superšeimos izoformos viena nuo kitos skiriasi substrato specifiškumu ir selektyvumu. UGT specifiškumas substratams. ir audinimas. Dėl genetinių polimorfizmų. Ugt polimorfizmas.


Konjugacijos reakcijoms, kaip ir kitoms sintezės reakcijoms vykti reikalinga ATP energija. Pagal konjugacijos mechnizmą šios reakcijos skirstomos į du tipus – pirmo ir antro tipo.

Iy. biomolekulės, o po to jos jungiasi su konjuguojamuoju substratu, sudarydamos konjugatą. Jų metu įvairūs ksenobiotikai, I fazės biotransformacijos reakcijų metabolitai, daug autobiotikų yra konjuguojami su gliukurono rūgštimi, sulfato rūgštimi, acto rūgštimi, yra metilinami, jungiami su tiosulfatu ir kt.

Konjugaciją su gliukurono rūgštimi katalizuoja fermentai gliukuroniltransferazės Bendruoju atveju reakciją galima taip užrašyti:.

Konjuguojami su gliukurono rūgštimi ksenobiotikų metabolitai gali susidaryti O-, N- ir S-gliukuronidus; Šis konjugacijos tipas yra svarbiausias žinduolių organizmuose Gliukuronidų susidarymas, kaip ir daugelis kitų konjugacijos reakcijų vyksta dviem etapais:.

Pirmojo etapo metu sintetinamas kofermentas – donoras, šiuo atveju uridin-5‘-difosfato gliukurono rūgštis (UDP-GR).

Antrojo etapo metu medžiagos veikiant fermentui gliukuroniltransferazei gliukurono rūgštis nuo UDP-GR pernešama ant konjuguojamos medžiagos: Gliukuronidų susidarymas vyksta kepenyse, mažiau inkstuose, virškinimo trakte ir odoje.

O-gliukuronidai susidaro reaguojant UDP-GR su deguonį turinčiomis funkcinėmis grupėmis – fenolinėmis, alkoholinėmis, karboksigrupėmis ir kt.

  • MS PowerPoint 178 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (504 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Konjugacijos reakcijos su gliukurono rūgštimi
    10 - 1 balsai (-ų)
Konjugacijos reakcijos su gliukurono rūgštimi . (2019 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/konjugacijos-reakcijos-su-gliukurono-rugstimi.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 17:29
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo