Konkurencijos samprata konspektas


Šiaulių valstybinė kolegija verslo ir technologijų fakultetas finansų ir buhalterinės apskaitos katedra. Įvadas. Konkurencijos samprata. Tobuloji konkurencija. Tobulosios konkurencijos privalumai. Tobulosios konkurencijos trūkumai. Netobula konkurencija. Konkurencijos vaidmuo rinkoje. Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymas. Nesąžininga konkurencija. Konkurencijos taryba. Išvados. Klausimai. Atsakymai. Literatūra. Šiaulių valstybinė kolegija verslo ir tehnologijų fakultetas finansų ir buhalterinės apskaitos katedra.

Konkurenciją galime įvardinti, kaip gamybos arba prekybos įmonių ar paslaugų teikėjų varžybas dėl vartotojų pasitikėjimo, ištikimybės. Konkurencija yra ekonomikos pagrindas ir yra skirstoma į tipus. Pagrindiniai tipai: tobuloji konkurencija; netobula konkurencija; nesąžininga konkurencija.

Konkurencija yra būtina šiuolaikinei ekonomikai, nes ji skatina kokybės gerėjimą, bei inovacijų diegimą.

Gamybos nauda ir efektyvumas; Išteklių paskirstymo efektyvumas.

Pajamų paskirstymo nelygybė; Neskatinama mažinti užterštumą; Ribojamas vartotojų pasirinkimas; Smulkūs gamintojai nesuinteresuoti investuoti į techninę pažangą.

Kaip Jūs suprantate kas yra konkurencija? 2. Kokie tobulosios konkurencijos privalumai? 3.Kaip Jūs suprantate kas yra netobuloji konkurencija? 4.Kaip suprantate nesąžiningą konkurenciją? 5.Kas yra Konkurencijos taryba?

Konkurencija- gamybos arba prekybos įmonių ar paslaugų teikėjų varžybas dėl vartotojų pasitikėjimo, ištikimybės. 2.Gamybos nauda ir efektyvumas; Išteklių paskirstymo efektyvumas. 3.Netobula konkurencija - tai konkurencija, kai atskiras pirkėjas arba pardavėjas gali paveikti rinkos kainą. 4.Konkurencijos veiksmas, prieštaraująs sąžiningiems pramonės ir prekybos vedimo papročiams. 5. Įstaiga, vykdanti valstybinę konkurencijos politiką bei kontroliuojanti, kaip laikomasi Konkurencijos įstatymo.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 262 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (667 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Konkurencijos samprata konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Konkurencijos samprata konspektas. (2014 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/konkurencijos-samprata-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 15:48
×