Konkurencijos vaidmuo rinkos ūkyje


Įvadas. Rinka. Rinkos formos. Kainų sistema rinkoje. Konkurencija. Konkurencijos formos. Nesąžininga konkurencija. Konkurencijos vaidmuo rinkoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Įmonių sprendimai, kiek produkcijos gaminti, kokią kainą nustatyti, kada plėsti verslą, o kada jį nutraukti, priklauso ne tik nuo vartotojų paklausos ir gamybos kaštų, bet ir nuo įmonių skaičiaus, kitų įmonių elgsenos. Tam didelės įtakos taip pat turi ir konkurencija. Konkurencija yra aktuali visiems rinkos dalyviams, kurių veiklai ir atitinkamiems sprendimams įtaką daro konkurencija.

Darbo objektas: konkurencijos vaidmuo rinkos ūkyje

Darbo tikslas: išsiaiškinti kaip konkurencija susijusi su rinka ir kaip ji veikia rinką

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kas yra rinka ir konkurencija

Išanalizuoti konkurencijos vaidmenį rinkoje

Tyrimo metodai: mokslinės ir kitos literatūros analizė

Bandomoji rinka - rinka, apimanti gana didelę vartotojų grupę, kurią firmos naudoja naujų produktų pardavimui ir pirkėjų reakcijos į naujas prekes patikrinimui, prieš imdamiesi šiuos produktus masiškai gaminti ir jais aprūpinti nacionalinę rinką.

Diskonto rinka - rinka, kurioje yra perkami ir parduodami trumpalaikiai vekseliai, iždo vertybiniai popieriai, obligacijos ir kiti finansiniai vertybiniai popieriai.

Konkuruojančioji rinka - tai rinka, į kurią įėję naujokai susiduria su tokiomis sąnaudomis, kurios turi senbuvės firmos. Dėl to senbuvės firmos negali gauti ekonominio pelno, nes tam trukdo naujai į rinką atėjusios firmos

Kainos atlieka labai svarbų vaidmenį ekonomikoje, taip pat ir rinkos sistemoje. Kainų sistema - apibūdina tokia ekonomika, kurioje pagrindiniai sprendimai, ką gaminti, kaip gaminti ir kaip gaminius paskirstyti. Firma, yra pagrindinis rinkos sistemos elementas, veikiantis prekių rinkose. Kainų sistema apima abu rinkos tipus ir veikia, kad pasiektų, jog ištekliai būtų paskirstomi pagal vartotojų poreikius. Kainų sistema sukuria tam tikrą mechanizmą, kai ištekliai paskirstomi automatiškai. Tačiau šis būdas nebūtinai yra pats tobuliausias. Pasiūlos reakcija kainų sistemoje į vartotojų paklausos pokyčius gali būti labai lėta ir skausminga, kadangi neefektyvios firmos greitai nepašalinamos, o dirba nuostolingai.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1641 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Konkurencijos vaidmuo rinkos ūkyje
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Konkurencijos vaidmuo rinkos ūkyje. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/konkurencijos-vaidmuo-rinkos-ukyje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 13:16
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo