Konkurencinę aplinką sąlygojantys veiksniai tarptautiniame versle


Įvadas. Konkurencingumo samprata. Konkurencingumo veiksniai. Tarptautinio verslo valstybinis reguliavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Didėjant konkurencijai vietinėje rinkoje, įmonės nusprendžia parduoti savo produktus ar paslaugas kitose rinkose, kurios nėra perpildytos. Konkurencija skatina verslą tobulėti, diegti naujas technologijas.

Darbo tikslas: apibūdinti konkurencinę aplinką sąlygojančius veiksnius tarptautiniame versle.

3. Horizontalioji konkurencija - tai varžymasis tarp tą patį pirkėjo poreikį tenkinančių vienos rūšies prekių ar paslaugų.

Konkurenciją veikia ir ekonominė šalies padėtis, nes nuo to priklauso gyvenimo lygis, o kartu veikia ir prekių paklausą, o paklausa gamybos augimą.

Gyventojų pokytis, nacionalinės technologijos formuoja prekių, paslaugų paklausą ir veikia gamybos plėtrą bei rinkos būklę.

Pagaliau mokslo ir technikos lygis verslo įmonėse sąlygoja prekių kokybės lygį, patenkina vartotojų poreikius, sudaro galimybes mažinti gamybos išlaidas, kainas ir išlaikyti konkurenciją rinkose. [7] Dalį šių klausimų gali išspręsti pačios verslo įmonės, bet visa mokslo ir technikos pažangos politika priklauso nuo šalies vyriausybės požiūrio į mokslą ir jo finansavimą.

Visi šie išoriniai konkurencingumo veiksniai priklauso nuo šalies ekonominės būklės, ekonominių ryšių ir bendradarbiavimo su užsienio šalimis, vidaus ekonominės politikos.

Vietiniai (vidiniai) konkurencingumo veiksniai priklauso pačiai įmonei, kuri juos formuoja ir panaudoja rinkoje. Pvz., kad ir konkurencinė strategija. Įmonė pati parengia rinkos strategiją, vertindama konkurenciją, savo galimybes ir rinkos pasirinkimą. Visas šias galimybes riboja ištekliai, jų efektyvus naudojimas. Bet tai yra įmonės reikalai. Efektyvus darbo, gamybos ir valdymo formos ir metodai turi įtakos į įmonės konkurencingumą.[7]

Siekiant prekių paklausos rinkoje, o nuo to priklauso ir pelnas, būtina gerinti gaminių kokybę, patrauklumą, plėsti asortimentą ir kt.

Čia paminėti tik bendriausieji vardiniai konkurencingumo veiksniai. Kiekviena verslo įmonė turi savo veiklos sąlygas todėl ir šie veiksniai gali būti skirtingi kiekvienoje įmonėje. Tačiau svarbiausia, kad jie veiktų įmonės konkurencingumo didinimą ir jų ūkinės veiklos rezultatų gerinimą, nes būtent konkurencija skatina gamybos pažangą, stimulą gerinti darbo kokybę, naujų rinkų paiešką, bendrai tobulina verslininkystę, kad ji tenkintų žmogaus poreikius. Konkurencija turi būti teisinė ir teisinga, nepažeidžianti ūkių interesų. Draudžiama piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi, nesąžininga konkurencija. Ūkio subjektai negali pažeisti konkurencijos įstatymo reikalavimų. Šis įstatymas reguliuoja santykius, atsirandančius dėl ūkinių subjektų ar jiems atstovaujančių pareigūnų atliekamų veiksmų, kuriomis ribojama ar siekiama riboti konkurenciją, arba nesąžiningai konkuruojama rinkose, nustato atsakomybę už šias veikas, jei jos pažeidžia ar gali pažeisti vartotojų ir ūkio interesus. [2]

investicijas į nematerialius aktyvus (pagrindinis įmonės konkurencingumo rodiklis);

verslo aplinkos, ypač konkurencijos, vaidmenį, sąlygojantį įmonės konkurencinių pranašumų įgijimą (dėka inovacijų, spartesnio prisitaikymo ir lankstumo);

Vienas svarbiausių darbų, skirtų įvertinti tarptautinį konkurencingumą, yra dešimtajame dešimtmetyje M. Porterio sukurtas „Deimanto“ modelis. [2] Jame išskirti keturi tarpusavyje susiję elementai, kurie sąlygoja nacionalinio verslo tarptautinį konkurencingumą. Konkurencingumo veiksnius galima klasifikuoti į pagrindinius ir antrinius. M. Porteris teigia, kad pagrindiniai veiksniai yra:

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2793 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Konkurencinę aplinką sąlygojantys veiksniai tarptautiniame versle
    10 - 6 balsai (-ų)
Konkurencinę aplinką sąlygojantys veiksniai tarptautiniame versle. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/konkurencine-aplinka-salygojantys-veiksniai-tarptautiniame-versle.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:34
×