Konkurencinis pranašumas derybose


Konkurencinis pranašumas derybose. Įvadas. Derybos yra komunikacinis procesas tarp individų. Konkurencinį pranašumą derybose įtakoja sukurtas organizacijos / institucijos įvaizdis. Kiti įvaizdžiai profesijos ar atstovaujamų paslaugų ir produkcijos įvaizdis. Derybų, bendravimo įgūdžiai ir žinios. Derybų šalies asmenybė. Pasitikėjimas savimi, drąsa, atkaklumas. Atkaklumas gali būti puiki savybė derybų procese. Kantrybės galia ne retai tampa pačia reikšmingiausia galia iš kitų. Pareigos užimama. Informacijos žinojimo ir įvertinimo pranašumas susijęs su derybose sprendžiamais dalykais. Oponento poreikių žinojimas ir šių žinių panaudojimas derybose. Teisėtumo pranašumas susidaro iš tikro, suvokiamo arba įsivaizduojamo autoriteto. Apdovanojimo galia dažniausiai egzistuoja kiekvienose derybose t. Privertimo galia - kažkas nemalonaus kitai pusei – tai. Laiko pranašumas pasireiškia. J. Mattoch ir J. Ehrenborg (2001) atkreipia dėmesį. Jei pranašesnis oponentas. Derėdamiesi su gerokai pranašesniu oponentu privalome atitinkamai elgtis t. Savo galią patariama. Jei norite būti pranašesniu. Pradėdami kalbą atsistokite Siūlykite būdus kaip išspręsti esamus nesutarimus. Išvada. Taigi, galima teigti, kad panaudojant galios ir jėgos šaltinius derybų procese. Naudota literatūra. „Efektyvios derybos derybų psichologija.

Konkurencinį pranašumą derybose įtakoja sukurtas organizacijos / institucijos įvaizdis.

Derėdamiesi su gerokai pranašesniu oponentu privalome atitinkamai elgtis t.y.: nubrėžti ribą, kurios negalite peržengti; pateikti partneriui ne vieną, bet keletą pasiūlymų iš karto; pasiūlymų sąraše šalia patrauklių įtraukti ir mažiau patrauklius siūlymus. Nes gali būti, kad partneris pritars ir pastariesiems;.

Taigi, galima teigti, kad panaudojant galios ir jėgos šaltinius derybų procese, unikalumas savaime sukuria konkurencinį pranašumą. Taip pat galima daryti prielaidą, kad iš anksto pasirengus derybų nesėkmei, įgyjamas psichologinis pranašumas prieš derybų partnerį, o gerai apgalvota alternatyva suteikia didesnį pasitikėjimą. Tačiau kartais derybose galia (pranašumas) yra ne reali, bet suvokiama (priskiriama kitai derybų šaliai). Taigi, svarbu nenuvertinti savo pačių pranašumo derybose ir nepervertinti kitos šalies.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1433 KB
  • 2014 m.
  • 22 puslapiai (870 žodžiai)
  • Mazh0ji
  • Konkurencinis pranašumas derybose
    10 - 2 balsai (-ų)
Konkurencinis pranašumas derybose. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/konkurencinis-pranasumas-derybose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:07
×