Konkurentų strateginių grupių nustatymas. Lietuvos komerciniai bankai


Konkurentu nustatymas. Konkurentu nustatymas tai. Konkurentu strategines grupes. Lietuvos imoniu konkurencingumo tyrimas. Taigi bankai vieni svarbiausių šalies ekonominio gyvenimo dalyvių. • konkurencinių charakteristikų.

Įvadas. Lietuvos komerciniai bankai. Konkurencinių charakteristikų poros nustatymas. Konkurentų klasifikacija. Suminės pardavimų apimties pagal strateginę grupę skaičiavimas. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Su konkurentais susiduria beveik kiekvienas verslininkas, kuris u˛siima tam tikra veikla. Jeigu bus tinkamai atsi˛velgiama į konkurentus, tai tada ir įmonės strategija bus sėkminga. Konkurentų strateginės analizės rezultatai turi padėti išryškinti skirtumus tarp įmonių, kurios veikia toje pačioje paslaugų ar gamybos srityje. Tam, kad įmonės sėkmingai konkuruotų su kitomis įmonėmis yra svarbu atlikti strateginių grupių analizę. Konkurencijos ir konkurencingumo stiprėjimas - labai sudėtingi ir prieštaringi reiškiniai, reikalaujantys gilaus ir kompleksinio ištyrimo. Šiuolaikinėje mokslinėje literatūroje gana plačiai nagrinėjamos įvairios šių reiškinių aplinkybės, tačiau tais aspektais, kurie išreikštų verslo plėtojimo bei jo efektyvumo, inovacijų sklaidos ir konkurencijos Lietuvos įmonėse, šiuolaikinėse teorijose stokojama. Dėl šios priežasties minėtų klausimų svarstymas Lietuvos įmonėse laikytinas reikšmingu ir aktualiu dalybankas - tai speciali finansinė institucija, kuri teikia laikinai laisvas lėšas, teikia kreditą, tarpininkauja atliekantiems piniginius atsiskaitymus, reguliuoja pinigų cirkuliaciją, leidžia į apyvartą pinigus, vertybinius popierius, atlieka su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Bankai – specialios firmos, kurių veikla finansų sistemoje yra susijusi su tarpininkavimu.

Mūsų šalies pinigų ir finansų sistema užima svarbią vietą esant rinkos ekonomikos sąlygoms. Bankai - vieni iš pagrindinių ir svarbiausių ekonominės veiklos dalyvių ir atlieka strateginį vaidmenį. Jie kaupia lėšas priimdami indėlius, skolina pinigus juridiniams ir fiziniams asmenims. Pajamas jiems u˛tikrina paskolos, kituose bankuose laikomi vertybiniai popieriai ir kitoks turtas.  taigi, suvokiant bankininkystės aktualumą šių laikų visuomenei, vis spartėjant technologinėms naujovėms, plečiantis finansinių operacijų mastui ir joms sudėtingėjant, yra svarbu užtikrinti vientisą, stabilią ir patikimą bankinę sistemą mūsų šalyje.

Bankai atsirado labai seniai ir turbūt daugelis dabartinių žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be bankų ar kreditinių banko kortelių. Visame pasaulyje suprantama, jog bankų sistema, jos stabilumas ir efektyvi veikla yra tokie svarbūs visuomenei, kad sutrikus tik kai kuriems šios sistemos elementams galima sulaukti labai skaudžių socialinių padarinių. Bankų vaidmuo ekonomikoje vis didėja ir dabartiniu rinkos ekonomikos metu yra milžiniškas.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (958 žodžiai)
  • Kolegija
  • D
  • Konkurentų strateginių grupių nustatymas. Lietuvos komerciniai bankai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Konkurentų strateginių grupių nustatymas. Lietuvos komerciniai bankai. (2011 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/konkurentu-strateginiu-grupiu-nustatymas-lietuvos-komerciniai-bankai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:43
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo