Konradas Poitingeris


Konrado Poitingerio biografija Žemėlapio atsiradimo istorija Žemėlapio sudarymo ypatumai Žemėlapio publikavimas. Darbo tikslas. Papasakoti apie Poitingerio lentelę(žemėlapį), jos atsiradimą ir pritaikymą, struktūros ypatumus. Biografija. Konradas Poitingeris (1465-1547) buvo vokiečių humanistas. Žemėlapis buvo atrastas 1507 metais vienoje Vokietijos bibliotekoje. Istorija. Poitingerio giminė saugojo žemėlapį iki 1714 - ųjų metų. Apie žemėlapį. Poitingerio žemėlapis nubraižytas ne šių dienų geografams. Šis segmentas rodo sudėtingą kelių tinklą tarp Viduržemio jūros kampo. Poitingerio žemėlapyje geografiniai objektai skirtingų spalvų keliai nubrėžti raudonai. Atnaujintas Poitingerio žemėlapis. Žemėlapyje yra mažiausiai 555 miestai. Pavaizduota Judėjos teritorija. Pagrindiniai miestai Roma, Konstantinopolis, Antakija. Konstantinopolio vaizdavimas Poitingerio žemėlapyje. Iš žemėlapio duomenų. Kartografas žemėlapyje pridėjo keletą kraštovaizdžių žinomų iš Biblijos. “Sudykumėje ir negyvenami laukai dėl vandens trūkumo. ”. Žemėlapio dalys nebuvo publikuotos iki 1591 metų. 1753 Franz Christoph išleido pirmąją pilną kopiją Budapešte. Literatūra. Ačiū.


Papasakoti apie Poitingerio lentelę(žemėlapį), jos atsiradimą ir pritaikymą, struktūros ypatumus.

Konradas Poitingeris (1465-1547) buvo vokiečių humanistas, teisininkas, Austrijos imperatoriaus patarėjas. Ši asmenybė labai mėgo antikvariatinius daiktus: kolekcionavo monetas, senas knygas. Jam priklausė viena iš didžiausių bibliotekų į šiaurę nuo Alpių.

Žemėlapis buvo atrastas 1507 metais vienoje Vokietijos bibliotekoje, jį atrado Konradas Keltis (kituose kraštuose dar vadinamas Konradu Bikeliu). 1508 metais Poitingerio draugas Konradas Bikelis mirė ir Poitingeris paveldėjo seną žemėlapį.

Poitingerio giminė saugojo žemėlapį iki 1714 - ųjų metų, vėliau jis buvo parduotas. Dar keletą metų žemėlapis buvo dingęs, pasakojama, kad jis keliavęs per septynias karališkąsias šeimas ir galiausiai atsidūręs pas princą Eugenijų iš Sevojos. Iki jo mirties žemėlapis stovėjo Habsburgo imperatoriškoje bibliotekoje Vienoje, kur jis vėliau ir išliko. Šiomis dienomis Poitingerio žemėlapis yra atsidūręs ir saugomas Austrijos nacionalinėje bibliotekoje Vienoje.

Šis segmentas rodo sudėtingą kelių tinklą tarp Viduržemio jūros kampo, Kretos ir Nilo upės žiočių.

Žemėlapyje yra mažiausiai 555 miestai, parašyta 3500 kitų vietovardžių, dažnai iliustruotų mažomis nuotraukomis. Miestelis dažniausiai susideda iš dviejų namų, o didieji miestai (Roma, Konstantinopolis) turi medalionus. Taip pat yra nurodomi ir švyturiai ar draustiniai (pvz.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5733 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (707 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Konradas Poitingeris
    10 - 3 balsai (-ų)
Konradas Poitingeris. (2017 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/konradas-poitingeris.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:54
×