Konservatizmas politikos referatas


Įvadas. Konservatizmo atsiradimas. Konservatizmo formavimasis. Konservatizmas Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Konservatoriai daug kur kritikavo liberalus., pvz., už tai, kad liberalizmas, išaukštindamas asmens laisvės idėją, kartu propagavo egoizmą, skatino kiekvieną žmogų veikti neatsižvelgiant i kitus. Liberalizmas neįvertino, kad visuomenė yra atsitiktinių žmonių sambūris, tačiau, veikdami organizuotai, kaip teigė konservatoriai, žmonės gali nuveikti kur kas daugiau nei kiekvienas atskirai. Todėl svarbiausia vertybė, už kurią pasisako konservatoriai - tai nusistovėjusių tarpusavio ryšių, tvarkos ir stabilumo išsaugojimas ir puoselėjimas.

Priešingai negu liberalizmas, konservatizmas pabrėžia valstybinės valdžios vaidmenį žmonių gyvenime. Būtent vyriausybei tenka užduotis tvarkyti bendruosius visuomenės reikalus taip, kad būtų saugoma nusistovėjusi tvarka. Geriausia, konservatorių požiūriu, yra tokia vyriausybė, kuri valdo nuolat: tada jai nėra reikalo naudotis valdžia savanaudiškiems interesams patenkinti.

XIX a. 2 pus., pasibaigus revoliucinių sukrėtimų laikotarpiui, susiklostė nauja visuomenės santvarka. Bajorija pasidarė ne tokia didelė ir įtakinga, kad galėtų pretenduoti į savarankišką politiką. Luominį susiskirstymą pakeitė naujos socialinės grupės, kurios atsirado dėl stambiosios pramonės ir prekybos suklestėjimo. Pirmiausia tai dvi naujos klasės - buržuazija ir darbininkai. Tačiau šiomis naujomis sąlygomis konservatizmo doktrina ne tik neprarado savo įtakos, bet priešingai – dar labiau sustiprėjo. Tai nulėmė gerokai išaugęs socializmo doktrinos šalininkų skaičiaus. Darbininkų nebepatenkino liberalizmo skelbiamas asmens laisvės principas. Jiems labiau rūpėjo socialinės garantijos.

Socialistai, pirmiausia socialdemokratai, tikėjosi, kad valstybiniu reguliavimu ir valdymu galima ekonomikos plėtrą pakreipti darbininkų naudai: dideles pajamas gaunančius asmenis labiau apmokestinti, o gautas lėšas paskirstyti skurstantiems. Tuo tarpu verslininkai, pramonininkai ir kiti buvę aktyvūs liberalizmo šalininkai atsidūrė prieš naujas ūkinės veiklos kryptis, todėl atsigręžė i konservatizmą, kaip į doktriną, kuri gali padėti apginti liberalizmo laimėjimus nuo socialistinių reformų. Taip konservatizmas tapo pagrindiniu socializmo priešininku.

1993 m. gruodžio 11d. įvyko Tėvynės Sąjungos (Lietuvos konservatorių.) I-asis suvažiavimas. Jame buvo priimta partijos programa ir partijos veiklos kryptys 1994-1997 m. Iki 1995 m. vasaros buvo suformuoti partijos skyriai visoje Respublikos teritorijoje. 1993 m. pab. buvo baigta kurti Jaunųjų konservatorių lyga.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1932 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Konservatizmas politikos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Konservatizmas politikos referatas. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/konservatizmas-politikos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 23 d. 06:26
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo