Konservatizmas


Konservatizmo bruozai. Konservatizmas bruozai. Konservatizmo raida. Konservatizmas raida. Jav veikiancios konservatizmo partijos. Konservatizmo pagrindiniai bruozai. Kurios politines doktrinos xix a buvo įtakingiausios ir kodėl?. Koncervatizmas filosofija. Konservatizmo ideologija. Filosofinis konservatizmas.

Įvadas. Konservatizmo raida. Konservatizmo šakos. Neokonservatizmas. Socialinis konservatizmas. Krikščionys demokratai. Konservatizmo bruožai. Konservatizmo principai. Išvados. Literatūra. Konservatizmas, kaip viena svarbiausių politinių pažiūrų sistema, atsirado XIX amžiaus pirmojoje pusėje, tuometinėje Anglijoje. Ji tapo viena iš trijų pagrindinių politinių doktrinų, kurios egzistuoja ir šiais laikais. Žmogus, kuris suformavo pagrindines šios politinės doktrinos mintis, buvo anglų politikas, istorikas ir mąstytojas - Edmundas Berkas. Visos jo idėjos atskleidžiančios filosofinę konservatizmo esmę bei konservatizmo principus buvo išdėstytos veikale „ Apmąstymai apie Prancūzijos revoliuciją“ (1790 m.). Šiais laikais konservatizmo įdėjomis vadovaujasi nemažai Europos valstybėse veikiančių politinių partijų .Konservatizmas Iki pat šių dienų tebėra stipri ir įtakinga politinė doktrina. Konservatyviosios ir krikščionių demokratų partijos daugelyje Europos valstybių yra ne kartą laimėjusios visuotinius rinkimus ir sėkmingai valdžiusios. Šiaip jau konservatyvumas, kaip iš esmės neigiamas asmens nusistatymas bet kokių permainų atžvilgiu, žinomas nuo seno, bet tai nereiškia, kad konservatorių partijos yra visiškai nelinkusios į reformas. Tarp mūsų visada buvo ir yra tokių, kuriems permainos labiau patinka, ir tokių, kuriems jos patinka mažiau. Šiame darbe pasistengsiu išanalizuoti konservatizmą kaip politinę doktriną ir jeigu prireiks truputį palyginsiu jį su kitomis politinėmis ideologijomis, nes mano manymu tj yra viena itakingiausių politinių ideologijų pradedant nuo antikos laikų iki šių dienų.

Konservatizmas, kaip viena svarbiausių politinių pažiūrų sistema, atsirado xix amžiaus pirmojoje pusėje, tuometinėje anglijoje. Visos jo idėjos atskleidžiančios filosofinę konservatizmo esmę bei konservatizmo principus buvo išdėstytos veikale apmąstymai apie prancūzijos revoliuciją (1790 m. ). Šiais laikais konservatizmo įdėjomis vadovaujasi nemažai europos valstybėse veikiančių politinių partijų. Konservatizmas iki pat šių dienų tebėra stipri ir įtakinga politinė doktrina.

šiame darbe pasistengsiu išanalizuoti konservatizmą kaip politinę doktriną ir jeigu prireiks truputį palyginsiu jį su kitomis politinėmis ideologijomis, nes mano manymu tj yra viena itasusisteminti surinktą informaciją ir aptarti konservatizmo, kaip vienos iš pagrindinių pdaugelis mano, kad konservatizmo ideologija prasideda nuo edmundo berko ir, kaip liberalizmas ar socializmas, turi kažkokias vieningas įdėjas bei principus, tačiau galbūt reali situacija yra šiek tiek kitokia. Konservatizmas gali būti pati seniausia pasaulio ideologija, nors pats terminas buvo pradėtas vartoti tik xix a. Žiūrint iš filosofinės pusės, tai yra pati plačiausia ideologija.

Iš esmės, edmundas berkas buvo klasikinio konservatizmo srovės teiginių atstovas ir susistemintojas. Šį garsų anglų mastytoją bei politiką daug kas laiko konservatizmo pradininku bet ar ištikrųjų galima taip manyti ir teigti, jei visa tai, kas buvo iki jo skelbtų idėjų, dar yra vadinama tradicionalizmu [1 tradicionalizmas - ideologinė pažiūra, kad praeitis yra visų vertybių įkūnijimas ir taip pat prisirišimas prie tradicijų bei rėmimasis jomis. ] ar paleokonservatizmu [2 paleokonservatizmas – ankstyvoji konservatizmo atmaina kuri taip pat sietina su tradicionalizmu. ]. Konservatyviosios ideologijos pamatus galime rasti jau ir antikos filosofų (sokrato, platono, aristotelio, cicerono) darbuose, o tikrasis tradicionalizmas savo aukso amžių išgyveno viduramžiais. Tuo metu bene pagrindiniai šio ideologijos dogmatikai buvo šviesiausi katalikų bažnyčios šalininkai, pvz. Tomas akvinietis. Kaip matome konservatizmo kryptis šimtus metų ėjo vienoje gretoje su klasikine filosofija.

Pasaulyje prasidėjus šviečiamajam amžiui (xviii a. Europoje ir šiaurės amerikoje vykęs kultūrinis sajūdis kuomet smuko ir galiausiai žlugo absoliutinė monarchija), atsirado filosofų ir politikų, kuriems nepatiko šviečiamosios idėjos. Buvo pradėtos skelbti idėjos už tuometinės aristokratinės, absoliutizmo tvarkos ir nusistovėjusios visuomenės santvarkos išsaugojimą, kuri buvo išskirtinai bendruomeniška.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1957 žodžiai)
  • Alfonsas
  • Konservatizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Konservatizmas. (2010 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/konservatizmas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 16:03
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo