Konspektas apie Maironį


Maironis konspektas. Aspektai apie maironį. Maironio konspektas. Zmogaus ir tevynes santykio aspektai pavasarui balsai.

Maironis konspektas Maironis – garsiausias lietuvių romantikas. Svarbiausia Pavasario balsų “ tema. Vakaras Ant ežero Keturių Kantonų “. Dvi erdvės svetima. Ir sava. O Lietuvos. Tėvynė – tai kalba. Susiejama su lietuvių kalba. Simbolinė istorinių ir kultūrinių Lietuvos centrų vertė. Ypač svarbi Lietuvos sostinė. Kur bėga Šešupė. Šv. Aušros vartų Marijai. Kur bėga Šešupė “. Pirmyn į kovą “. Vilnius prieš aušrą “. Tikėjimas tautos ateitimi. Garbingos praeities. Žmogui būdingas. Romantizmas pasireiškia ir kaip tautų išsivadavimas iš priespaudos. Romantinė tautiškumo idėja skatino domėtis ir remtis.

Maironis – garsiausias lietuvių romantikas. Poeto Jono Mačiulio-Maironio (1863–1932) gyvenimo ir kūrybos pradžia – tautinio atgimimo laikas, kai Lietuva vadavosi iš carinės Rusijos sudėties, kai nelegaliai buvo platinama lietuviška spauda. Vadinasi, poeto kūrybą formavo tautinio atgimimo sąjūdis. Maironio kūryba – tai ne kartą papildytas eilėraščių rinkinys „Pavasario balsai“, poemos, istorinės dramos.

Svarbiausia „Pavasario balsų“ tema – tėvynės ir individo / tautos santykis. Šios temos svarbiausi aspektai tokie:

tėvynė suprantama kaip poetizuotas kraštovaizdis,

tėvynės kraštovaizdis neatsiejamas nuo gimtosios kalbos,

kraštovaizdyje ypač svarbūs tėvynės istoriniai ir kultūriniai centrai (Vilnius, Trakai ir kt.), atskleidžiantys garbingos praeities ir nykios dabarties kontrastą,

tikima tėvynės ateitimi, ypač jos kultūriniu atgimimu.

Tėvynė – tai Lietuvos kraštovaizdis ir jo žmonės. Maironio eilėraščiuose atsiskleidžia poetinė Lietuvos geografija, tačiau tėvynės grožis itin pastebimas iš tolo. Eilėraštyje „Vakaras (Ant ežero Keturių Kantonų)“ atsiskleidžia dvi erdvės: svetima (Šveicarijos) ir sava (Lietuvos). Svetimos šalies peizažas tampa priežastimi individo tautiškumui atsiskleisti – išorinis svetimas peizažas leidžia išgirsti ir pamatyti vidinį Lietuvos kraštovaizdį. Svetimo krašto gamta veikia, žadina visas jusles: regą – matomas ežero žalias smaragdas, klausą – girdimi bažnyčios varpai, uoslę – iš kalnų atsklinda rožių kvapas; juslės perauga į tėvynės atsiminimą.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (966 žodžiai)
  • Šarūnas
  • Konspektas apie Maironį
    10 - 5 balsai (-ų)
Konspektas apie Maironį. (2015 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/konspektas-apie-maironi.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:41
×