Konstantinas Sirvydas


Konstantinas sirvydas skaidrės. Rasinys apie konstantina sirvyda. Konstantinas sirvydas referatas. Konstantinas sirvydas moke. Naujausi konstantino sirvydo biografiniai duomenys. Konstantinas sirvydas biografija. Pastraipa apie k sirvyda. K. sirvydas. K sirvydas biografija. Skaidrės apie sirvydą.

Lietuvių konspektas. Konstantinas Sirvydas. Šis žmogus buvo vienas lietuviškos raštijos pradininkų. Gimė valstiečio šeimoje. Gabų jų sūnų apie 1594m. keliaudamas po Aukštaitiją pastebėjo vienuolis etnografas Jokūbas Lavinskis ir parsivežė i Vilnių mokytis ir lavintis.1958m. tapo vienuoliu jėzuitu. Toliau mokėsi Rygos jėzuitų noviciate,vėliau tęsė mokslą Dorpato religinėje mokytojų kolegijoje,kur studijavo retoriką.


Švedams įsiveržus į Estiją ir artinantis prie Dorpato, K.Sirvydas kartu su kitais studentais jėzuitais persikėlė į Nesvyžių,ten dirbo mokytoju Nesvyžiaus religinės kolegijos klasėse,o 1603m. tęsė ir baigė retorikos Nesvyžiaus kolegijoje.

1603-1606m. K.Sirvydas studijavo filosofiją Pultusko kolegijoje,toliau studijavo Vilniaus universitete teologiją.1610m. pavasarį jis buvo įšventintas kunigu.

Po to kai buvo įšventintas kunigu K.Sirvydas buvo Vilniaus universiteto bažnyčios pamokslininkas,skirtas sakyti pamokslus lietuvių kalba. Šios pareigos tekdavo tik ypatinga kalbos dovana pasižymėjusiems dvasininkams.Vėliau Konstantinas Sirvydas trims metams buvo išvykęs atgal į Nesvyžių, buvo pamokslininkas,sakė pamokslus lenkų kalba.

1613m. K.Sirvydas grįžo i Vilnių, apsigyveno akademijoje prie Šv. Jonų bažnyčios ir čia liko iki gyvenimo pabaigos.

1613-1626m. jis dėstė Vilniaus universiteto Teologijos fakultete pozityviąją teologiją ,buvo Šv.

Konstantinas Sirvydas. (2012 m. Gegužės 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/konstantinas-sirvydas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:01