Konstitucija ir jos rūšys


Įvadas. Konstitucijos samprata ir jos tikslai. Konstitucijos tikslai. Konstitucijos rūšys ir jų skirtumai. Rašytinės ir nerašytinės konstitucijos. Kodifikuotos ir nekodifikuotos konstitucijos. Kodifikuotos konstitucijos pranašumai. Tuo tarpu trūkumai. Lanksčios ir nelanksčios konstitucijos. Efektyvios, nominalinės ir fasadinės konstitucijos. Federacinių ir unitarinių valstybių konstitucijos. Demokratinės ir autoritarinės konstitucijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Iš tiesų yra sunku pasakyti kokia būtent konstitucija yra geresnė, nes kaip buvo minėta, viena konstitucija, kuri veikia efektyviai vienoje valstybėje gali būti visiškai neefektyvi kitoje. Manyčiau, geriausias pavyzdys yra Didžiosios Britanijos konstitucija, kur labai didelę įtaką valstybės valdymui turi “nerašyti” įstatymai. Todėl būtų be galo sunku šio tipo konstituciją pritaikyti ką tik susikūrusiai, jaunai valstybei.

Kalbant apie geriausią konstituciją, reikia kalbėti ne apie esamų valstybių , bet apie būsimos ar besikuriančios valstybės konstitucijos formas.

Mano nuomone, reikėtų išskirti autoritarines ir demokratines konstitucijas. Autoritarinės formos negali egzistuoti šiuolaikiniame pasaulyje, netgi vadovaujantis keliais kriterijais. Todėl galime daryti išvadą, jog vargu ar galime autoritarinę konstituciją vadinti konstitucija. Taigi pirmasis geros konstitucijos kriterijus yra demokratinė konstitucija.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2189 žodžiai)
  • Konstitucija ir jos rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Konstitucija ir jos rūšys. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucija-ir-jos-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 07:45
×