Konstitucija ir konstitucionalizmas


Įvadas. Konstitucionalizmo kilmė ir raida. Konstitucija. Konstitucija ir konstitucionalizmo raida 1992 m. Lietuvos Respublikoje. Dvi ,,konstitucija“ sąvokos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo aktualumas. Visi sutiktų, kad politika – tai valdžios įgyvendinimas. Tačiau, kad valdžia būtų legitimi, ji turi būti institucionalizuota. Valstybėje politika laikosi lošimo taisyklių, o tai reiškia, kad ji siejasi su teise. Tarptautinėje aplinkoje politikos anarchinis laipsnis yra didesnis, tačiau galios naudojimą varžo vis daugiau institutų. Politika apima ir valdžią, ir institutus, nes valstybė reikalauja suvereniteto, bet valdymas taip pat yra grindžiamas teisės viešpatavimu. Dažnai politinių sprendimų turinį lemia ne tik veikiančių politinių jėgų ir interesų grupių tarpusavio santykiai, bet ir kaip funkcionuoja valdžios institucijos, kokios asmenų teisės ir laisvės yra užtikrinamos.

Darbo tikslas. Išanalizuoti konstitucijos ir konstitucionalizmo raidą ir svarbą. Pagrindinis šio rašto darbo tikslas yra paaiškinti ir apibūdinti konsitucijos bruožus.

Darbo uždaviniai:

1. Remiantis skirtingais autoriais, atskleisti konstitucionalizmo atsiradimo aplinkybęs.

2. Apžvelgti konstitucionalizmo raidą Lietuvoje.

3.Analizuoti konstitucijos paskirtį.

4.Atskleisti du konstitucinius kontekstus.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1993 žodžiai)
  • Jeronimas
  • Konstitucija ir konstitucionalizmas
    10 - 2 balsai (-ų)
Konstitucija ir konstitucionalizmas. (2014 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucija-ir-konstitucionalizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:32
×