Konstitucinė teisė 17


Konstitucinė teisė. Teisės sistemos branduolys. Teisės sistemą integruojanti teisės sritis. Konstitucinės teisės normos, principai, institucijos. Teisės normos. Konstitucinės teisės principai. Konstitucinės teisės institutas. Konstitucinės teisės šaltiniai. Konstitucinio teismo aktai kaip konstitucinės teisės šaltinis.

Įsipareigojamieji paliepimai dažnai vadinami liepimu, tačiau draudžiamieji nėra kitaip vadinami, o leidžiamieji – įgalinimu.

Konstitucinė teisė reguliuoja patį teisės kūrimą (teisėkūra) ir nustato galimų teisės aktų rūšis, teisės aktų hierarchiją.

išsiskiria savo stabilumu (kitos teisės normos labai dažnai keičiamos; stabilumas garantuojamas tik tai procedūromis).

a) 18 str. Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. (tiesiogiai deklaruojamos pirminis principas: prigimtinumas).

c) Skiriasi nuo pirmųjų ir antrųjų tuo, kad nėra tiesiogiai deklaruojami. Nei vienoje, nei keliose nuostatose nuostatos nėra tiesiogiai įvardijamos, tačiau išvedamos iš pirminių ar sudėtinių juos aiškinant.

Konstituciją aiškina Konstitucinis Teismas. Pavyzdžiui valdžią vykdo Seimas, Vyriausybė, Prezidentas (5str.). konstitucinis Teismas išaiškino, kad iš čia išplaukia valdžių padalinimo principas, o vėliau buvo konkretizuotas.

Iš esmės Konstitucinių principų yra tiek, kiek jų išaiškino Konstitucinis Teismas.

Konstitucinė doktrina formuojama “ad hoc” principu – kiekvienu konkrečiu atveju (t.y. Konstitucinis Teismas aiškina ne visus principus, o tik tuos, kur reikia ir kiek reikia konkrečiai bylai).

Principai kreipia ir orientuoja visą teisės sistemą, jie būdingi visoms teisės šakoms.

yra labai susijęs su gyvenimu ir realiomis taisyklėmis – tikrumas;

įstatymo projekto svarstymas (pateikia iniciatorius seimo kanceliarijos teisės departamento ir įvairių komitetų išvados. Viskas svarstoma pagrindiniame komitete);

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (3138 žodžiai)
  • Universitetas
  • Konstitucinė teisė 17
    10 - 3 balsai (-ų)
Konstitucinė teisė 17. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucine-teise-17.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:13
×