Konstitucinė teisė konspektas (3)


Konstitucinė teisė. Konstitucinės teisės objektas. Konstitucinės teisės metodas. Konstitucinės teisės norma. Konstituciniai teisiniai santykiai. Konstitucinės teisės reikšmė ir jos vieta nacionalinėje teisės sistemoje. 300 tūkstančių rinkėjų. Konstitucinis Teismas nagrinėja ir priima sprendimą , ar neprieštarauja LR Konstitucijai LR įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai. Konstitucinis Teismas teikia išvadas. Ne mažiau kaip 5 visų Seimo narių , taip pat teismai. Ne mažiau kaip 5 visų Seimo narių ir teismai. Ne mažiau kaip 5 visų Seimo narių , teismai , taip pat Respublikos Prezidentas. Žmogaus teisių gynimo būdai Lietuvoje. Pažeistos teisės gali būti ginamos. Lietuvos Respublikos pilietybė gali būti suteikiama asmeniui , jeigu jis atitinka šias sąlygas. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas išimties tvarka. LR pilietybė neteikiama asmenims , kurie. Užsieniečių teisės , laisvės , pareigos. Įstatymų leidžiamąją , vykdomąją ir teisminę. Rinkimų teisė. Aktyvioji rinkimų teisė. Rinkimų sistemos Lietuvoje. Teritorija dalijama į 71 vienmandatę rinkimų apygardą. Sudaroma viena daugiamandatė rinkimų apygarda. Vyriausioji rinkimų komisija sudaroma iš. Vyriausioji rinkimų komisija. Apygardų rinkimų komisijos sudaromos iš. Apygardos rinkimų komisija. Apylinkių rinkimų komisija.  . Apylinkės rinkimų komisija. Kandidatus į Seimo narius gali kelti. Gavęs daugiausia , bet ne mažiau kaip 5 visų. Laikomi įvykusiais , jeigu juose dalyvavo daugiau kaip 4 visų rinkėjų. Privalomieji ir konsultaciniai patariamieji. Įstatymų leidybos proceso stadijos Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė. Įstatymo projekto svarstymas.


Dispozicija – nurodo dalyvių teises ir pareigas

Sankcija – neigiami padariniai, atsirandantys už dispozicijoje nurodytų reikalavimų nepaisymą.

Konstituciniai teisiniai santykiai - konstitucinės teisės normų sureguliuoti visuomeniniai santykiai. Sudaryti iš subjekto, objekto ir turinio.

Turinys – santykio dalyvių teisės ir pareigos

Vyriausybės nutarimai; Prezidento dekretai; Seimo pirmininko ir Ministro pirmininko potvarkiai; Ministrų įsakymai.

1) ar nebuvo pažeisti rinkimų įstatymai per Respublikos Prezidento ar Seimo narių rinkimus;

Dėl Vyriausybės nutarimų į Konstitucinį Teismą gali kreiptis ne mažiau kaip 1/5 visų Seimo narių, teismai, taip pat Respublikos Prezidentas.

Konstitucinis Teismas priima nutarimus, sprendimus, išvadas.

4) jeigu LR pilietis tarnauja kitos valstybės tarnyboje neturėdamas LR Vyriausybės leidimo;

8) jeigu LR pilietis būdamas kartu ir kitos valstybės pilietis pagal šio įstatymą sukakus 21 metams nėra atsisakęs kitos valstybės pilietybės.

Negali rinkti, būti išrinktam ( išsk. sav. tarybas), negali dalyvauti referendume, užimti pareigas, atlikti karo tarnybos. Privalo laikytis įstatymų ir gerbti Konstituciją

Mažoritarinė – Prezidento rinkimuose (vienmandatėse 71) iš daug vieną

Proporcinė – savivaldybių tarybų (daugiamandatėje) kandidatų sąrašas

Mišri - Seimo rinkimuose (Kai derinamos daugumos ir proporcingojo atstovavimo sistemos)

4) partijų, kurios gavo Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje, pasiūlytų asmenų.

7) surašo rinkimų apygardos balsų skaičiavimo protokolą;

Po vienodą skaičių kandidatūrų į apylinkės rinkimų komisiją turi teisę siūlyti:

Partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tuomet, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 5 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tuomet, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2934 žodžiai)
  • Toma
  • Konstitucinė teisė konspektas (3)
    10 - 8 balsai (-ų)
Konstitucinė teisė konspektas (3). (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucine-teise-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:51
×