Konstitucinė teisė referatas


Įvadas. Žmogaus teisės ir laisvės. Pilietinės žmogaus teisės ir laisvės. Žmogaus teisė į gyvybę. Teisė į asmens laisvės neliečiamumą. Teisė į žmogaus asmens, jo orumo neliečiamumą. Teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą. Teisė į nuosavybės neliečiamumą. Teisė į asmens būsto neliečiamumą. Žmogaus teisė į įsitikinimus (saviraiškos laisvė). Minties, sąžinės ir tikėjimo laisvė. Lygiateisiškumo principas. Politinės teisės ir laisvės. Teisė dalyvauti valdant valstybę. Teisė ir pareiga ginti savo šalį. Kilnojimosi laisvė. Socialinės, ekonominės ir kultūrinės teisės. Teisė į darbą. Teisė į socialinę apsaugą. Teisė į mokslą. Žmogaus pareigos. Žmogaus teisių įgyvendinimo garantijos. Išvados. Literatūra.

Šio darbo tikslas – apibūdinti Konstitucijoje įtvirtintas pagrindines žmogaus teises, laisves ir pareigas. Šiam tikslui pasiekti keliami uždaviniai:

1.Sugrupuoti Konstitucijoje įtvirtintas pagrindines žmogaus ir piliečio teises ir laisves pagal pasirinktą klasifikaciją.

2.Atskleisti pagrindinių žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių turinį.

3.Apibūdinti pagrindines konstitucines žmogaus ir piliečio pareigas.

4.Nurodyti žmogaus teisių ir laisvių įgyvendinimo garantijas.

Šiam tikslui pasiekti naudojamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksu, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 1995-01-24 Išvada Dėl Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 4, 5, 9, 14 straipsnių ir jos Ketvirtojo protokolo 2 straipsnio atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (4313 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Konstitucinė teisė referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Konstitucinė teisė referatas. (2013 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucine-teise-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 11:52
×