Konstitucinės asmenų pareigos


Konstitucinės asmenų pareigos. Įvadas. Kas yra pareiga? Kokių konstitucinių pareigų turi laikytis asmuo? Pareiga laikytis konstitucijos, įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių. Tėvų pareiga auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti. Vaikų pareiga gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą. Pareiga asmenims iki. Metų mokytis. Pareiga asmenims saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių. Pareiga mokėti mokesčius. Pareiga ginti lietuvą nuo užsienio ginkluoto užpuolimo ir piliečių pareiga atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Išvados. Šaltinių ir literatūros sąrašas.

Šiame darbe pasistengsiu išnagrinėti konstitucines asmenų pareigas, kurias garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija , ir kiti atitinkami įstatymai. Temos aktualumą lemia tai, kad kiekvienas asmuo privalo laikytis konstitucinių asmens pareigų.

Šio kursinio darbo pagrindinis tikslas yra išanalizuoti konstitucines asmenų pareigas taip pat išsiaiškinti kokios sankcijos gresia už jų nevykdymą. Greta konstitucinių pareigų yra teisės ir laisvės, tačiau šiame darbe aš jų neaptarsiu. Priežastys, lėmusios temos atskleidimą- išsiaiškinant konstitucines asmenų pareigas, galima plačiau suvokti šių pareigų svarbą visuomeniniame gyvenime.

Šio kursinio darbo pagrindiniai uždaviniai yra šie:

-Išanalizuoti pareigos apibrėžimą;

-Išsiaškinti ir suformuluoti konstitucines asmenų pareigas: pareigas, skirtas visiems asmenims esantiems mūsų šalies jurisdikcijoje; ir pareigas, skirtas tik Lietuvos Respublikos piliečiams.

Rašant kursinį darbą, naudojau empirinį tyrimo metodą. Tai yra: analizavau dokumentus taip pat teisės aktus ir kitus įstatymus.

Kursiniame darbe nagrinėjau teisės norminius aktus ir specialiąją literatūrą. Itin svarbią reikšmę turėjo rėmimasis Lietuvos Respublikos Konstitucija, kuri ir įtvirtina pagrindines asmens pareigas. Taip pat rėmiausi įstatymais ir kitais dokumentais, kurie pateikti šaltinių ir literatūros sąraše. Mano nuomone šie literatūros šaltiniai labiausiai galėjo atskleisti mano pasirinktąją temą.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (4319 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vardenis
  • Konstitucinės asmenų pareigos
    10 - 3 balsai (-ų)
Konstitucinės asmenų pareigos. (2013 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucines-asmenu-pareigos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:26
×