Konstitucinės teisės egzamino klausimai ir atsakymai


Konstitucinės teisės EGZAMINO klausimai ir atsakymai. Išanalizuoti konstitucinės teisės šaltinius. Kokia Konstitucijos keitimo tvarka? Kokia Konstitucinio teismo sudėtis ir formavimo tvarka? Kokia Konstitucinio kompetencija. Kas turi teisę kreiptis į šį teismą? Kokie yra žmogaus teisių gynimo būdai Lietuvoje? Kokios yra LR pilietybės suteikimo sąlygos? Kas ir kokiais atvejais suteikia LR pilietybę, išimties tvarka? Kas suteikia LR pilietybę? Ką reiškia valdžių padalijimo pagrindai LR Konstitucijoje? Apibrėžti rinkimų teisės sampratą? Kas yra aktyvioji ir pasyvioji rinkimų teisė? Kokios yra rinkimų sistemos Lietuvos Respublikoje? Kokios yra sudaromos rinkimų apygardos ir apylinkės? Kokia kandidatų į Seimo narius kėlimo tvarka? Apibūdinti Seimo rinkimų rezultatų nustatymą vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose. Kokiais atvejais rengiami pakartotiniai rinkimai? Kam priklauso referendumo paskelbimo teisė? Kas priima nutarimą dėl referendumo? Kokia Seimo Pirmininko ir jo pavaduotojų rinkimo tvarka? Kokia jų kompetencija? Kas pavaduoja Seimo pirmininką? Kokius jis leidžia teisės aktus? Išvardinti Seimo kompetenciją. Apibūdinti Seimo sesiją. Kas šaukia pirmąjį posėdį? Kas vadovauja pirmajam ir kitiems posėdžiams? Apibūdinti apkaltos sampratą. Kokie yra apkaltos pagrindai? Kokia Seimo kontrolierių kompetencija? Kas gali užimti Seimo kontrolieriaus pareigas? Kokia pareigų užėmimo tvarka? Kokie reikalavimai keliami kandidatams į Prezidentus? Kokia kandidatų į Prezidentus kėlimo tvarka? Išvardinti Lietuvos Respublikos Prezidento kompetenciją. Apibūdinti Lietuvos Respublikos Prezidento aktų priėmimo ir įsigaliojimo tvarką. Kokia jų teisinė galia? Ką reiškia kontrasignacija? Kas ir kokiais atvejais pavaduoja arba laikinai eina Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas? Kokia Vyriausybės sudėtis ir formavimo tvarka? Kokiais atvejais ir kada Vyriausybė grąžina įgaliojimus? Kokia ministerijų veiklos organizavimo tvarka? Kokia vietos savivaldos institucijų formavimo tvarka? Kokia kandidatų kėlimo į tarybos narius kėlimo tvarka? Išvardinti savivaldybės tarybos kompetenciją. Kokia savivaldybės mero rinkimo tvarka? Kokia seniūno pareigų užėmimo tvarka ir jo kompetencija?

Įstatymų paskelbimas ir įsigaliojimas. Įstatymai skelbiami Teisės aktų registre ( TAR) ir jie įsigalioja kitą dieną nuo jų paskelbimo šiame registre.

Teisę kreiptis į šį teismą turi : prezidentas, 1/5 seimo narių, teismai ir vyriausybė.

3. Vyriausioji administracinių ginčų komisija – nagrinėja fizinių ir juridinių asmenų skundus;

7. Valstybės kontrolės tarnyba – ar biudžeto lėšos naudojamos pagal paskirtį;

8. Kas ir kokiais atvejais suteikia LR pilietybę, išimties tvarka?

11. Apibrėžti rinkimų teisės sampratą? Kas yra aktyvioji ir pasyvioji rinkimų teisė?

Pasyvioji rinkimų teisė – tai teisė būti renkamam bei išrinktam į šias institucijas.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (4380 žodžiai)
  • Agnė
  • Konstitucinės teisės egzamino klausimai ir atsakymai
    10 - 5 balsai (-ų)
Konstitucinės teisės egzamino klausimai ir atsakymai. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucines-teises-egzamino-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:38
×