Konstitucinės teisės seminaro konspektas


Seimas – tautos atstovybėseimas. Parlamento raida Lietuvoje. Seimo funkcijos ir įgaliojimai. Seimo statuto kaip teisės akto ypatumai. Seimo nario Konstitucinis statusas. Įstatymų leidybos procedūra.


2. SEIMAS – TAUTOS ATSTOVYBĖSeimas yra kolegiali valstybės valdžios institucija, kuri susideda iš Tautos Atstovų, ir kuri priima sprendimus, tik balsų dauguma ir atsižvelgdama į įvairias nuomones Seimas, vykdydamas jam pagal Konstituciją pavestus įgaliojimus, negali peržengti ribų, kurias Konstitucijoje nustatė Tauta, .Tauta, siekdama užtikrinti, kad visos valstybės valdžią įgyvendinančios institucijos,laikytųsi Konstitucijos, jos nepažeistų, numato konstitucinės kontrolės instituciją – KT, kuriam paveda prižiūrėti ar Seimas, įgyvendindamas savo įgaliojimus, veikia neviršydamas Konstitucijoje jam nustatytų įgaliojimų.Tautai atstovaujantis Seimas formuojamas demokratinių, laisvų, sąžiningų rinkimų būdu.

3.PARLAMENTO RAIDA LIETUVOJE.Lietuvoje parlamentas atsirado XV.V a. antrojoje pusėje Seimą šaukdavo LDK kunigaikštis.. ATR buvo vienas bendras Seimas, tačiau egzistavo ir Lietuvos Seimai. Lietuvos Seimai vadinami Vyriausiais Lietuvos suvažiavimais. po III ATR padalijimo parlamentarizmo raida Lietuvoje buvo nutraukta.1905 m. lietuviai susirinko į Didįjį Vilniaus Seimąkuriame reikalauta Lietuvai autonomijos su Seimu.Vilniaus konferencijoje buvo sudaryta Lietuvos Taryba. Steigiamasis Seimas, išrinktas 1920 m.buvo pirmoji tautos atstovybė. Nuo 1918 m. iki šiol Lietuvos valstybė turėjo dvylika Seimų.

7skiria Konstitucinio Teismo teisėjus, Aukščiausiojo Teismo teisėjus bei šių teismų pirmininkus.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (764 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nerius1234
  • Konstitucinės teisės seminaro konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Konstitucinės teisės seminaro konspektas . (2018 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucines-teises-seminaro-konspektas.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 22 d. 09:30
×