Konstitucinės visuomenės asmenų pareigos


Įžanga. Pareiga laikytis Konstitucijos, įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių Tėvų pareiga auklėti savo vaikus. Vaikų pareiga gerbti tėvus. Pareiga asmenims iki 16 metų mokytis. Pareiga asmenims saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių. Pareiga mokėti mokesčius. Pareiga ginti Lietuvą nuo užsienio ginkluoto užpuolimo ir pareiga atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Išvados. Šaltinių ir literatūros sąrašas.

Pareiga – tai teisės normose nustatytas įpareigojimas asmeniui, būtinybė elgtis arba nesielgti tam tikru būdu. Kiekvienas asmuo privalo jausti atsakomybę už tinkamą ir sąžiningą jų pareigų atlikimą. Pareigos atlikimas turi visuomet ir besąlygiškai remtis sąžine.

Nagrinėjamos temos aktualumas. ,,Konstitucinės asmenų pareigos“ labai aktuali tema. Šiais laikais kiekvienas žino savo teises, bet kartais žmonės pamiršta savo pareigas, nepaiso jų. Skaudu pripažinti, bet kartais žmonės praranda aukščiausias žmogaus vertybės, atsisako savo pareigos auklėti vaikus, vaikai padėti tėvams, negerbia savo aplinkos, vengia mokėti mokesčius ir t.t. Pareigos ir teises yra neatsiejami dalykai. Pareiga nustato būtent tas ribas, kai žmogus naudodamasis savo teisėmis neperžengtu ribų, kurie prieštarauja elgsenos normoms.

Tyrimo objektas. Konstitucinės asmenų pareigos, tai įtvirtintos pareigos Konstitucijoje, kurių privalo laikytis kiekvienas LR pilietis.

41 str. Asmenims iki 16 metų pareiga mokytis.

53 str. Kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių.

127 str. Mokesčių mokėjimo pareiga.

139 str. Pareiga atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą.

Darbo tikslas ir uždaviniai. Kursinio darbo tikslas, aptarti ir plačiau apžvelgti pareigas, kurių turi laikytis visuomenė. Išsamiau išplėsti ir interpretuoti kiekvieną pareigą.

Darbo metodai. Darbo metodu naudotasi Lietuvos mokslininkų specialia literatūra – vadovėliais.

LR Konstitucijos 28 str. nurodyta, kad kiekvienas žmogus privalo laikytis LR Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių. Šis straipsnis lemia labai svarbų civilizuotos visuomenės principą. Jis nurodo ribas, kurių negali peržengti žmogus, naudodamasis savo laisvėmis, nes dažnai žmonės, žinodami savo teises, pamiršta apie pareigas. Šis straipsnis liečia kiekvieno žmogaus ir piliečio gyvenimo aspektus. Kiekvienas žmogus turi teisę laisvei, kuri nėra žalinga visuomenei. Minėtas ribas nustato įstatymas, kuris gali drausti visuomenei žalingus veiksmus arba veiksmus, kurie varžo kito žmogaus laisvę. Demokratinė visuomenė, suteikdama žmogui galimybę realizuoti ir ugdyti save kaip asmenybę, nekontroliuoja žmogaus elgesio, bet apeliuoja į jo vidinį pasaulį. Kiekvienas individas naudodamasis savo laisve ir teisėmis neturi peržengti ribos, kuri būtų žalinga arba sukeltu kitam asmeniui grėsmę. Būna taip, kad žmonės piktnaudžiauja laisve ir iki galo nesuvokia, kad laisve yra neatskiriamas dalykas nuo pareigos ir atsakomybės. Todėl visos konstitucinės pareigos siekia visuomeninės santarvės, tvarkos, socialinės partnerystės. Siekiant šių tikslų, labai svarbios yra asmenų pareigos ir jų laikymasis. Konstitucinės asmenų pareigos siekia užtikrinti visuomenės saugumą, viešą tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę visuomenėje.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1979 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kornelija
  • Konstitucinės visuomenės asmenų pareigos
    10 - 9 balsai (-ų)
Konstitucinės visuomenės asmenų pareigos. (2015 m. Rugpjūčio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucines-visuomenes-asmenu-pareigos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:32
×