Konstitucinis teismas kursinis darbas


Įvadas. Konstitucinio Teismo istorija. Pirmasis Konstitucinio Teismo posėdis. Konstitucinio Teismo sąvoka. Konstitucinio Teismo kompetencija,funkcijos ir kontrolė. Konstitucinio Teismo statusas ir bruožai. Konstitucinio Teismo santykiai su kitomis valdžios institucijomis. Konstitucinio Teismo aktai. Konstitucinio Teismo tvarka. Bylos,kurias jau nagrinėjo Konstitucinis Teismas. Konstitucinio Teismo sudėtis,jo sudarymo tvarka. Kas gali kreptis į Konstitucinį Teismą ir kokiais klausimais. Konstitucinio Teismo reikšmė ir Konstitucijos interpretavimas. Konstitucinio Teismo minusai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kaip ir daugumoje Europos demokratinių šalių,taip ir lietuvoje yra įvirtintas įprastas valdžių padalijimas,kai yra vykdomoji,leidžiamoji ir teisminė valdžios.Kiekviena gali daryti tai,ką jei leidžia Konstitucija.Institucija,kuri prižiūri,kad nebūtų pažeista Konstitucija,Lietuvoje vadinasi Konstitucinis Teismas.Tai yra labai svarbi institucija šalyje,nes būtent ji turi tarnauti mūsų didžiausią teisinę galią turinčiam dokumentui-Konstitucijai.Tai ši institucija užtikrina teisingumą valstybėje,dėl to turi bendradarbiauti su pagrindiniais šalies valdžios organais.Konstitucinis Teismas juos kontroliuoja,nes turi kontroliuoti ar viskas vyksta sąžiningai ir nėra pažeidžiama Konstitucija.Taip pat ar Seimo įstatymai,aktai nepažeidžia Konstitucijos, ar Prezidento ir Vyriausybės aktai nepažeidžia Konstiticijos ir įstatymų.Konstitucija svarbiausias šalies įstatymas,nes ji priimta žmonių nuomone, t.y.referendumu ,joje įvirtintos svarbiausios prigimtinės laisvės ir teisės.Atnaujinant nepriklausomybę ir kuriant demokratinę valstybę buvo imtasi pavyzdžio iš Europos valstybių,ypač tų,kurios taip pat neseniai tapo nepriklausomomis.Būtent dėl to atsirado Lietuvoje Konstitucinis Teismas,reikėjo institucijos,kuri saugotų žmogaus prigimtines teises,bei panaikintų tas Konstitucijos normas,kurios pažeidžia prigimtines žmogaus teises ir laisves.Bendrieji teismai to daryti negali,ką gali Konstitucinis Teismas,jie tik gali pastebėti aktą ar įstatymą ,prieštaujantį Konstitucijai ir tada kreiptis į Konstitucinį Teismą.Demokratinėje valstybėje yra svarbi teisinė sistema,Konstitucija tai ir skelbia,kad mūsų valstybė yra demokratinė,norint toliau tai užtikrinti reikia ,kad demokratijos principais būtų laikytąsi,tai taip pat užtikrina Konstitucinis Teismas.Teisinėje šalyje turi gyvuoti Konstitucija,o tai užtikrina tik konstitucinės priežiūros specialios institucijos,nes visos kitos institucijos turi tik laikytis esamų teisinių normų. Konstitucinis Teismas tarsi demokratijos „ saugotojas“ ,tai svarbi institucija mūsų gyvenime,dėl to savo darbe bandysiu pakalbėti apie svarbiausius Konstitucinio Teismo dalykus,nes ši tema yra svarbi visuomėneje,ne visi sutinka su Konstitucinio Teismo institucijos turimomis galiomis,tai viskas dėl to,nes ne visi žino Konstitucinio Teismo svarbą ir jo funkcijas,tad savo darbe bandysiu atskleisti pagrindinius dalykus apie šią instituciją. Aš drąsiai galiu teigti,kad,mano nuomonę,be šios institucijos teisinė sistema Lietuvoje nebūtų tiek pažengusi,kiek yra dabar.

Aplinkybės Konstituciniam Teismui atsirasti buvo:1)Konstitucija yra didžiausią galią Lietuvos įstatymų hierarchijoje turintis dokumentas,tad reikėjo institucijos,kuri prižiūrėtų ar niekas jos nepažeidžia ir ar visos nuostatos Konstitucijos yra teisingos.2) Lietuvos Respublika buvo jauna šalis,kuri dar neturėjo daug praktikos, kadangi priėmėme referendumo Konstituciją,tai reškia,kad ją priėmėme tautos valia,tad reikėjo „apsaugos“ jai,kad ji nebūtų pažeista,o kartu nebūtų pažeista ir piliečių teisės.3)Konstitucinis Teismas padeda varžyti valdžios institucijas,kad jos neleistų sau daugiau nei joms leista ir ne daugiau nei jos yra įpareigotos.

Temos aktualumas-kaip ir minėjau ši institucija yra labai svarbi valstybės gyvenime,nes Konstitucinis Teismas užtikrina konstitucinį teisingumą,jis tarnauja tik Konstitucijai,niekas negali palenkti nei vieno teisėjo nuomonės savo naudai.Dažnai susiduria su pagrindinėmis šalies institucijomis,o tai taip pat labai svarbu.

Darbo objektas- yra Lietuvos Konstitucinis Teismas.

Darbo tikslas-aptarti svarbiausius dalykus ir faktus apie Konstitucinį Teismą,tam iškelti uždaviniai.

Darbo uždaviniai:

1) Aptarti kaip formavosi Konstitucinis Teismas

2) Aptarti Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo paskirtį ,sudėtį, sudarymo tvarką,funkcijas,procesą.

3) Aptarti Konstitucinio Teismo santykį su kitomis valdžios institucijomis.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (6810 žodžiai)
  • Universitetas
  • Birutė
  • Konstitucinis teismas kursinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Konstitucinis teismas kursinis darbas. (2016 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucinis-teismas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 05:13
×