Konstravimo dirbiniai smėliu


Įvadas. Žaidimas su smėliu kuo jis naudingas. Smėlio terapija. Kaip atrodo smėlio terapija? Kaip žaisti? Kūryba iš smėlio. Piešimas smėlyje ir smėlio staliukas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas: Išnagrinėti mokslinę literatūrą apie konstravimo dirbinius smėliu ir išsiaiškinti, kokį ugdomąjį poveikį vaikams turi smėlis.

Kauno vaikų globos namų „Atžalynas“ socialinės darbuotojos Jolitos Narijauskienės nuomone, vaikų darbuose atsiskleidžia ne tik jų kūrybingumas, bet ir vidinio pasaulio išraiška bei emocijos.

Keletas darbų iš smėlio:

SMĖLIO KOLIAŽAS - ant balto popieriaus lapo baltais klijais galima piešti raides, skaičius arba daiktus, o tada barstyti ant lapų smėlį. Po to kai apibarstome smėliu visą lapą, smėlis turi būti nupūstas ir kilstelėję lapą ir atrasime "smėlio piešinuką".

SMĖLIO STALIUKAS - tai nauja ugdymo priemonė žaidimo, dailės ir terapijos srityse, nes piešimas ant smėlio staliuko – tai būdas pradžiuginti vaikus, suteikti jiems teigiamų emocijų. Tai naujas būdas kurti ir žaisti, improvizuoti ir vaidinti, kurti istorijas. Smėlio staliukas – tai unikali galimybė piešti ir tiems, kurie mano, jog nemoka piešti, nes piešiniai ant smėlio visada yra gražūs.

PIEŠIMAS SMĖLYJE - Smėlis kaip dailės priemonė vaikams gali asocijuotis su tuo, kas paslėpta, nematoma, nes smėlį vaikai suvokia kaip medžiagą, kuri turi išorinę ir vidinę dalis. Smėlis vaikams taip pat gali asocijuotis su žeme, žemės paviršiumi ir su tuo, kas yra po žeme. Lygiai taip pat kaip ir žmogaus kūnas- su tuo, kas yra jo viduje. Todėl, piešiant smėlyje, vaikui gali kilti asociacijos susijusios su tuo, kas yra jo viduje, t. y. patirtomis emocijomis. Vaikų nupieštos linijos smėlyje gali žymėti kelius, teritorijų ribas, kurie gali būti kelionių ir nenutrauktų ryšių simboliais. Vaikų rankų atspaudai palikti specialiai smėlyje, gali būti ne tik būdas papildyti, papuošti piešinį, bet ir vaiko noras simboliškai patvirtinti savo egzistavimą. (Lenore Steinhardt, 2001)

PIEŠIMO SMĖLYJE POVEIKIS. Terminės ir mechaninės smėlio kaip medžiagos savybės ir įvairių spalvų šviesa stimuliuoja regos ir lytėjimo pojūčius. Smėlis, būdama minkšta, švelni, trapi, biri medžiaga, veikia terapiškai: atpalaiduoja, suteikia daugiau laisvės ir drąsos kurti išreikšti save. Piešiant smėlyje pasiekiamas tiesioginis terapinis efektas. Piešimas smėlyje stimuliuoja ir aktualizuoja čia ir dabar jaučiamus bei užmirštus pojūčius. Tai padeda suvokti stebimus vaizdinius bei prisiminti su šiais vaizdiniais susijusius ankstesnius pojūčius.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2291 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Konstravimo dirbiniai smėliu
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Konstravimo dirbiniai smėliu. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstravimo-dirbiniai-smeliu.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:30
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo