Konstrukcijos visuomeninių pastatų


Vienaaukščių pastatų gelžbetoninių konstrukcijų kolonos. Kolonų pamatų ir sijų konstrukcijos. Gelžbetoninės pokraninės sijos. Gelžbetoninės stogo paklotą laikančios plokštuminės konstrukcijos (sijos, santvaros, arkos ir rėmai). Pogegninės konstrukcijos ir dangą laikantys elementai (plokštės, grįstai). Vienaaukščių pramonės pastatų ryšiai. Daugiaaukščių pastatų su sijinėmis perdangomis karkasai. Daugiaaukščių pastatų su nesijinėmis perdangomis karkasai. Vienaaukščių pastatų plieniniai karkasai (kolonos ir pokraninės sijos). Plieninės santvaros ir rėmai. Plieninės arkos ir ryšiai. Medis-kaip konstrukcinė medžiaga. Medinės sijos, santvaros ir rėmai. Visuomeninių pastatų klasifikacija ir jų konstrukcinės sistemos. Aukštybinių pastatų konstrukcinė sandara ir jų projektavimo praktika bei tendencijos. Inovatyvių konstrukcijų taikymas visuomeniniuose pastatuose. Bendros žinios apie grindis ir jų konstrukcijas. Stogų konstrukcijos. Stogo danga ir lietaus nutekėjimo sistema. Pertvaros, vartai ir durys ir vertikalios komunikacijos.

Surenkamųjų gelžbetonio kolonų konstrukcija priklauso nuo pramonės pastato erdvinės sandaros ir nuo to, ar jame yra vienokios ar kitokios rūšies bei keliamosios galios kėlimo – transportavimo įrenginių. Surenkamosios gelžbetonio kolonos pagal tai skirstomos į dvi grupes.

Pirmosios grupės kolonos statomos pastatuose ir cechuose be tiltinių kranų arba cechuose su kabančiaisiais kėlimo – transportavimo įrenginiais.

Antrosios grupės kolonos statomos cechuose su tiltiniais kranais.

Kolonos pagal konstrukciją skirstomos į vientisas ir spragotas, pagal vietą pastate – į kraštines, vidurines ir statomas prie galinių sienų.

Tipinės kolonos suprojektuotos atlaikyti šitokioms apkrovoms:

•denginio ir nedidesnės kaip 5T keliamosios galios kėlimo – transportavimo įrenginių (vienbėgių arba kabančiųjų kranų);

•denginio ir nedidesnės kaip 50T keliamosios galios tiltinių kranų;

•surenkamųjų gelžbetonio spragotų kolonų, kurių žingsnis 6 ir 12m,

Kolonų aukštis yra kartotinis 600mm moduliui.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (9112 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Konstrukcijos visuomeninių pastatų
    10 - 4 balsai (-ų)
Konstrukcijos visuomeninių pastatų. (2014 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstrukcijos-visuomeniniu-pastatu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:32
×