Konstrukcinės ir elektrotechninės medžiagos praktikos ataskaita


Konstrukcinės ir elektrotechninės medžiagos dalyko. Plokštuminis ir erdvinis žymėjimas Aprašoma darbo eiga. Metalo kirtimas , pjovimas , kirpimas ir dildymas Aprašoma darbo eiga. Skylių gręžimas , sriegimas ir kniedijimas. Litavimas , klijavimas Aprašoma darbo eiga. Suvirinimas apsauginių dujų aplinkoje Aprašoma darbo eiga. Metalo lyginimas ir lenkimas Aprašoma darbo eiga. Kompleksiniai darbai Aprašoma darbo eiga.

Prieš pradedant žymėti ruošinys nuodugniai patikrinamas ar nėra jame liejimo kiaurymių, plyšių, nudaužytų kampų ir kitokių defektų. Po to nuo ruošinio nuvalomi nešvarumai ir dulkės. Paskui plieniniu šepečiu ar šlifavimo popieriumi nuvalomas paviršius. Paviršius nudažomas ar nulakuojamas. Paskui detaliai išnagrinėjamas būsimosios detalės brėžinys ir numatoma žymėjimo tvarka: nustatoma, kokiose padėtyse detalė bus statoma ant plokštės ir kokia eilės tvarka bus brėžiamos žymėjimo linijos. Bazė parenkama, vadovaujantis šiomis taisyklėmis: jeigu ant ruošinio yra bent vienas apdirbtas paviršius, tai jis laikomas baze; jeigu apdirbami ne visi paviršiai, tai baze laikomas neapdirbamasis paviršius; jeigu išoriniai ir vidiniai paviršiai neapdirbti, tai baze laikomas išorinis paviršius; žymint visi matmenys skaičiuojami nuo vieno paviršiaus arba nuo vienos linijos, laikomos baze. Pažymėjus bazę, nustatoma žymėjimo tvarka, žymimosios detalės padėtis ir nustatymas ant plokštės, taip pat pasirenkami reikalingi žymėjimo įrankiai bei įtaisai. Prieš dedant ruošinį ant žymėjimo plokštės, tos ruošinio vietos, kur numatoma brėžti žymėjimo brūkšnius, nudažomos kreida, dažais, laku arba vario sulfatu. Nustatant ruošinį, tik pirmoji jo padėtis ant plokštės yra nepriklausoma, o visos likusios padėtys priklauso nuo pirmosios. Todėl pirmoji ruošinio padėtis parenkama taip, kad būtų patogu pradėti žymėti nuo paviršiaus arba nuo centro linijos, laikomos baze. Tokios ašys ruošinyje paprastai būna trys: pagal ilgį, plotį ir aukštį. Didelių matmenų detalės, kurių negalima vartyti, žymimos, naudojantis brėžtuvais ir žymėjimo kampainiais. Brėžtuvas statomas ant žymėjimo plokštės ir, jį perstumiant, brėžiamos žymėjimo linijos. Žymint ant plokštės, horizontalūs brūkšniai brėžiami brėžtuvu, kuris nustatomas tam tikru aukščiu. Brėžtuvas perstumiamas lygiagrečiai žymėjimo plokštės plokštumai, lengvai spaudžiant jį prie plokštės pagrindo. Brėžtuvo adata tuo metu turi būti nukreipta su posvyriu į žymimąją plokštumą 75-80° kampu brėžtuvo judėjimo kryptimi.

  • Microsoft Word 668 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1835 žodžiai)
  • Kolegija
  • Hz
  • Konstrukcinės ir elektrotechninės medžiagos praktikos ataskaita
    10 - 10 balsai (-ų)
Konstrukcinės ir elektrotechninės medžiagos praktikos ataskaita. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstrukcines-ir-elektrotechnines-medziagos-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 03:49
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo