Konstrukcinis stiprumas ir patikimumas


Krumpliniu pavaru tikslumas. Mechanika krumpliniu pavaru tikslumo rodikliai. Krumpliniu pavaru tikslumo normos. Konstrukcinio stiprumo.

Patikimumo kriterijai. Mašinų patikimumui įvertinti naudojami šie pagrindiniai kriterijai: tikslumas, stiprumas, standumas, vibroatsparumas, atsparumas išsidėvėjimui, šiluminis atsparumas, darbo sauga ir kiti. Tikslumas. Stiprumas. Standumas.

Mašinų patikimumui įvertinti naudojami šie pagrindiniai kriterijai: tikslumas, stiprumas, standumas, vreikiamas tikslumas yra pasiekiamas atitinkamo apdirbimo technologija, o išlaikomas – tinkamai parinkus medžiagas ir jų terminį apdirbimą. Šir rodiklis yra svarbus visoms mašinoms ir ypatingai technologiniams įrenginiams, skirtiems detalių apdirbimui ir kontrolei Metalo pjovimo staklėms ir matavimo įrenginiams. Įrengimui arba mašinai praradus tikslumą yra blogai atliekamas jos funkcijos pvz. : automobiliuose išsidėvėjus varikliui krinta galingumas, padidėja kuro sąnaudos. Sumažėjus tikslumui technologinėse mašinose pradedama gaminti bloga produkcija. Tikslumą mašinos gali prarasti dėl išsidėvėjimo, taip pat sumažėja tikslumas dėl žemo standumo, žemo vibroatsparumo it T. Reikalingas detalių tikslumas yra pasiekiamas atitinkamai parinkus jo apdirbimo procesą, o tikslumas yra charakterizuojamas detalių geometrinių parametrų tikslumu. Pvz. : tiksliam laiptuotam velenėliui tikslumas yra nusakomas jo skersmenų tikslumu, cilindrinių detalių cilindriškumu ir bendraašiškumu, taip pat galinių plokštumų statmenumu ašiai. Atskiro mazgo tikslumas dažnai yra charakterizuojamas atstumo tarp velenų tikslumu, riedėjimo guolių nuirimo dydžiu, tarpo dydžiu slydimo galuose. Taip pat yra tam tikros normos, kurios nuako bendrą mašinos ar įrengimo tikslumą, pvz. : tekinimo staklių bendrasšie visi išnagrinėti tikslumo atvejai sudaro geometrinį tikslumą, nes charakterizuojami geometriniais parametrais. Technologiniouse įrenginiuose svarbus kinematinis tikslumas, Reikalavimas, kad detalė arba įrankis per tam tikrą laika atliktų tam tikrą skaičių ar nueitų užduotą kelią, pvz. : tekinimo staklėmis įpjaunant sriegį peiliu būtina, kad per vieną ruošinio apsisukimą įrankis pasisuktų per sriegio žingsnį. Kinematinis tikslumas nuo pavarų tikslumo, krupliaratinių pavarų perdavimo santykio tikslumo,. Eksploatuojant įrenginius tikslumas pastoviai mažėja dėl detalių išdilimo ir kt. Priežaščių. Todėl norint pagaminti ilgą laiką išlaikančias tikslumo mašinas arba įrengimus būtina mažinti išsidėvėjimą. Detalių ir įrenginių tikslumas yar reglamentuojamas pagal tikslumo klases ir kvalitetus, kurių kiekvienas yra nustatytastai pagrindinis rodiklis, nes pagal stiprumą nustatoma daugelis detalių matmenų. Nuastatant detalių matmenis pagal stiprumo kriterijų yra surandami detalės labiausiai apkrautame pjūvyje veikiantys įtempimai ir palyginami su leistinai.

  • Microsoft Word 94 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (886 žodžiai)
  • Universitetas
  • Konstrukcinis stiprumas ir patikimumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Konstrukcinis stiprumas ir patikimumas. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/konstrukcinis-stiprumas-ir-patikimumas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 23:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo