Konsultacijų bankas – informatikų pagalbininkas


Įvadas. Gimtosios kalbos svarba informatikui. Konsultacijų bankas - kas? kaip? kur? kodėl? Konsultacijų banko teikiamos funkcijos ir pagalbos. Išvados. Literatūra.


Konsultacijų bankas suteikia pagalbos tiek informatikams, tiek ir visiems norintiems. Internetiniame puslapyje pilna informacijos susijusios su lietuvių kalba, pavyzdžiui skyriba, rašyba, kirčiavimu, vietovardžiais. Šiais laikais anglų kalba informatikams yra pagrindinė, todėl dažnai mūsų gimtojoje kalboje atsiranda svetimybės arba draikoma ir niokojama kalba. Žinoma norint to išvengti, į pagalbą galime pasinaudoti konsultacijų banku su jo teigiamomis paslaugomis.

Žodyno klaidos. Neteiktinos svetimybės, tai nevartojami nauji svetimi žodžiai, perimti iš kitos kalbos. Pavyzdžiui, bankuchenas - šakõtis, benzokolonėlė - degalìnė, biednas - neturtìngas.

Žodžių sandaros klaidos. Naudojami svetimi žodžių elementai kaip: da- (neda-) – priešdėlis, dabėgti = pribė́gti, nubė́gti, daeiti = nueĩti.

Linksnių vartojimo. Vardininkas nevartotinas neapibrėžtam daiktų kiekiui ar daikto daliai reikšti (vietoj dalies kilmininko) su veiksmažodžiais. Kilmininkas nevartotinas veiksmo objektui reikšti su veiksmažodžiais. Naudininkas nevartotinas veiksmo objektui reikšti su žodžiais. Galininkas nevartotinas neapibrėžtam daiktų kiekiui ar daikto daliai reikšti (vietoj dalies kilmininko). Įnagininkas nevartotinas objektui reikšti su pilnį žyminčiais veiksmažodžiais (gausėti, daugėti, prikimšti, prigrūsti, prikrauti ir pan.). Vietininkas nevartotinas būsenos patyrėjui reikšti.

su galūne -as: dum̃blas 2, 4; gañdras 2, 4; kárdas 3, kar̃das 4,

su galūnėmis -is, -ys: smė̃lis 2; sváinis 1, svaĩnis 2; lėlỹs 4, 3,

su galūne -a (dgs. vard. -os): audrà 4, áudra 1; balà 2, 4; dūdà 2, 4

su galūne -is (vns. kilm. -ies): rū́šis 1, rūšìs 4; šerdìs 4, 3

su galūne -as, dgs. -ai: èlfas 1, el̃fas 2; hèrbas 1, her̃bas 2  

Išnagrinėjus gimtosios kalbos svarbą informatikui teorinius aspektus ir pateikus Konsultacijų banko vartojimo moksliniuose darbuose pavyzdžių, daromos tokios išvados:

1. Konsultacijų bankas – tai kalbos patarimų bankas, kuriame yra suteikiama pagalba žmonėms norintis tobulinti savo lietuvių kalbos įgūdžius.

2. Gimtosios kalbos žinojimas yra svarbu informatikui, nes jis dirba sferoje kur reikalingas taisiklingas komunikavimas.

3. Kadangi Informatikui reikia gerai žinoti kalba, jis gali ja tobulinti naudodamas Konsultacijų bankų, nes čia galima surasti beveik visko ko tau reikia, kad galėtum tobulėt.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1862 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aleksandras
  • Konsultacijų bankas – informatikų pagalbininkas
    10 - 2 balsai (-ų)
Konsultacijų bankas – informatikų pagalbininkas. (2017 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/konsultaciju-bankas-informatiku-pagalbininkas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:35
×