Konsultavimo metodas referatas


Konsultavimo metodas. Informacijos teikimas ir konsultavimas. Konsultavimas gali būti Funkcionalus –. Konsultavimo kryptys. Konsultavimo proceso struktūra. Konsultavimas apima keletą svarbiausių elementų. Pasak. Kočiūno pagrindiniai konsultavimo būdai yra šie.


Tai tik keli iš daugelio pavyzdžių, kai asmenims reikalingas socialinio darbuotojo, socialinio pedagogo konsultavimas.

Konsultavimas – tai visuomet socialinio darbuotojo ir kliento (klientų) pokalbis, tarpasmeninė sąveika, o informacija gali būti teikiama ir raštu (pvz., įvairūs lankstinukais su socialinių paslaugų institucijų adresais, telefonais ar kita informacija).

Konsultavimas remiasi pagrindinėmis psichologinio konsultavimo kryptimis, kurios yra pastatytos ant asmenybės teorijų. Pirmasis susitikimas prasideda nuo susipažinimo. Pasak R. Kočiūno konsultuojant pirmojo klausimo teisė priklauso konsultantui, pirmasis klausimas turi būti atviras, neapibrėžtas, leidžiantis klientui kalbėti apie tai kas svarbu jam. Taip pat konsultantas turi rūpestingai apgalvoti savuosius klausimus, nes į kai kuriuos klientas gali nedrįsti atsakyti. Pirmojo susitikimo metu reikėtų kuo daugiau išsiaiškinti kokios problemos ir sunkumai klientą slegia. Taip pat nereikėtų kliento perspausti, tegul jis kalba tiek kiek nori, o primygtinai reikalauti kad išdėstytų viską, tikrai nederėtų.

Socialinio darbuotojo ar pedagogo konsultavimas gali būti spontaniškas – tą pačia minutę, kai žmogus kreipiasi pagalbos. O kartais socialinio darbuotojo konsultacija gali būti net nepastebima, nes sunku atskirti, kuriuo momentu paprastas kliento ir socialinio darbuotojo ar pedagogo pasikalbėjimas virto rimtu konsultavimo procesu. (Lietuvos socialinių paslaugų katalogas, 2000)

Konsultavimas – bendroji socialinė paslauga (Lietuvos socialinių paslaugų katalogas, 2000)

Funkcionalus – bendro pobūdžio, vykti bet kur ir bet kada. Tarkime: vaikų globos namų socialinis darbuotojas ir šiuose namuose gyvenantis jaunuolis eina kartu į parduotuvę, staiga užsimezga pokalbis apie jaunuolio pastarosios savaitės problemas mokykloje ir apie gresiančias pasekmes, Taigi prasideda konsultavimas. Funkcionalus konsultavimas yra dažniausia socialinio konsultavimo forma ir ji ypač svarbi, nes klientai gali sulaukti pagalbos tuo metu, kai jos labiausiai reikia. (Gvaldaitė L., Švedaitė B. 2005). Šis konsultavimo būdas parankus klientams kuriems sunku ar sudėtinga ieškoti pagalbos oficialiose institucijose.

Institucinis – konsultavimas institucijos, kurios konsultuoja kryptingai tam tikrų problemų srityje. Lietuvoje institucinis konsultavimas dar nėra labiau paplitęs. Vakarų šalyse egzistuoja konsultavimas auklėjimo klausimais, konsultavimas įsiskolinimo atvejais, konsultavimas socialiniais nėštumo klausimais ar migrantų konsultavimas. (Gvaldaitė L., Švedaitė B. 2005). Šis konsultavimo būdas reikalingas tada, kai socialinis darbuotojas neturi pakankamai žinių, tada reikalingas specializavimas. Taigi išryškėja dar vienas socialinio darbo konsultavimo skyrimas – bendrojo pobūdžio konsultavimas bei specialusis konsultavimas. Taigi funkcionalusis konsultavimas yra bendrojo pobūdžio. Specialusis konsultavimas dažniausiai būna institucinis, nes , kaip minėta, tuomet socialiniai darbuotojai specializuojasi tam tikrų problemų srityje ir todėl yra pajėgūs suteikti kvalifikuotesnį konsultavimą. Socialiniame darbe reikalingas ir bendrasis ir specialusis konsultavimas. Kadangi Lietuvoje nėra specialiojo ir institucinio konsultavimo tinklo, socialiniai darbuotojai esti bendrojo ir įvairių sričių konsultavimo specialistais.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2244 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lijana
  • Konsultavimo metodas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Konsultavimo metodas referatas. (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/konsultavimo-metodas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:26
×