Kontolės institucijos Lietuvoje


Lietuvos respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Nacionalinės žmogaus teisių institucijos perspektyvos lietuvoje. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus veiklos uždaviniai. Bendrosios vaiko teisių apsaugos nuostatos. Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas. Nacionalinės žmogaus teisių institucijos perspektyvos lietuvoje. Institucijos reikalingumas. Institucijos mandatas. Išvados. Naudota literatūra.

Konstitucijos 73 straipsnio nuostata, kad Seimas įstatymu nustato kontrolės institucijų sistemą, lig šiol nėra įgyvendinta, o Seimo įsteigtų kontrolierių institucijų mandatas neapima visų žmogaus teisių ginties. Suprantama, kad efektyviausia žmogaus teisių gynimo institucija yra teismas, tačiau šis gynybos būdas užtrunka gana ilgai, ypač jei byla nagrinėjama apeliacine ir kasacine tvarka, be to, yra brangus.

Kita vertus, šiandieninėje modernioje visuomenėje yra aktuali ne tik jau pažeistų žmogaus teisių gynyba, bet ir žmogaus teisių standartų apsaugos įtvirtinimas teisės aktuose, tinkamas jų ir tarptautinių įsipareigojimų įgyvendinimas, pagarbos žmogaus teisėms kaip konstitucinei vertybei ir jų turinio suvokimo užtikrinimas.

  • Teisė Namų darbas
  • MS PowerPoint 244 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių
  • Vilius
  • Kontolės institucijos Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Kontolės institucijos Lietuvoje. (2012 m. Rugsėjo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontoles-institucijos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:53
×