Kontrabanda Lietuvoje referatas


Kontrabanda. Akcizas. Kontrabandinės cigaretės. Statistika. Sprendimų priėmimas. Sprendimų priėmimo alternatyvos. Alternatyvų įvertinimas. Sprendimo priėmimas, rezultato prognozavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas: įvertinus situaciją, diagnozuoti problemą ir aptarti problemos sprendimo galimybes.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti informaciją kontrabandos Lietuvoje tema.

Suformuluoti problemą ir sprendimų priėmimo alternatyvas ir jas įvertinti.

Išrinkti geriausią problemos sprendimo būdą ir prognozuoti rezultatą.

62% Lietuvos gyventojų toleruoja šešėlinę prekybą (nelegali spiritinių gėrimų rinka siekia 36, tabako 35, degalų 15-20 procentų)

30% seniūnų ir 50% gyventojų įsitikinę, kad nelegali prekyba didina nusikalstamumą

24% gyventojų teigia, kad jų aplinkos žmonės reguliariai įsigyja nelegalių spiritinių gėrimų.

53% gyventojų teigia, kad nelegalius alkoholinius gėrimus lengva įsigyti nepilnamečiams.

Daugiausia nelegalių alkoholinių gėrimų reguliariai perka Tauragės (37%), Telšių (37%) ir Marijampolės (34%) gyventojai.

2014 m. Lietuvoje buvo suvartota 970 mln. nelegalių cigarečių (48 mln. pakelių).

Sprendimo priėmimas – tai vieno pasirinkimas iš kelių veikimo būdų. Sprendimai yra skirstomi į kiekybinius ir kokybinius. Bene dažniausiai yra taikomas „proto šturmo“ metodas (kokybinis sprendimas). Jis naudojamas, kai reikia spręsti sudėtingą problemą ir stinga informacijos. Tai pats geriausias būdas generuoti idėjas, todėl iškeltai darbo problemai „Kontrabanda Lietuvoje“ jis yra tinkamas.

Nebūtinai visos analizuojamos alternatyvos yra pasiekiamos, tačiau norint rasti veiksmingą sprendimo būdą būtina apmąstyti visas kilusias alternatyvas. Šiai problemai spręsti pasirinktos yra šios:

Valstybės sienos apsaugos darbuotojai yra tikrinami imuniteto darbuotojų, taip siekiant užkirsti kelią korumpuotiems darbuotojams. Imunitetas dažnai užfiksuoja pažeidimus ir šie darbuotojai netenka tarnybos, tačiau jų vis tiek yra, todėl reikia sustiprinti imuniteto tarnybos darbą, skirti didesnes bausmes prasižengusiems.

Kontrabandines cigaretes norintys įvežti pro sieną žmonės jas įdeda į įvairiausias vietas ir jų pastebėti plika akimi neįmanoma. Dažniausiai įdedama į padangas, puspriekabių stogus, pačiame furgono viduryje, kur aplink kontrabandines prekes legalus krovinys, cigarečių pakeliais apklijuojamas visas žmogaus kūnas... Kadangi ir taip dažnai skundžiamasi didelėmis eilėmis prie sienos, siūloma yra didinti darbuotojų skaičių, kad patikrinimai būtų išsamesni, tačiau nesulėtėtų darbas. Taip pat efektyvu yra naudoti pasieniečių kinologų pagalbą, tad nepakenktų plėsti ir ją.

Skiriamos finansinės baudos dažniausiai lieka neapmokėtos, nes baudžiamieji savo vardu neturi jokio turto, o jei ir sumoka baudas, verstis tokiu būdu vis tiek jiems yra pelninga. Tokiu atveju reikia taikyti griežtesnes baudas – su laisvės atėmimu susijusias. Tai būtų puiki prevencija bei paskatinimas daugiau šiuo „verslu“ nuteistiesiems neužsiimti.

  • Microsoft Word 528 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2233 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Kontrabanda Lietuvoje referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kontrabanda Lietuvoje referatas. (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontrabanda-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:22
×