Kontrolė ir kontrolės būdai


Įvadas. Kontrolė. Kontrolės esmė. Kontrolės būdai. Kontrolės rūšys. Kontrolės lygiai. Kontrolės procesas. Kontrolės elementas - žmonės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tyrimo objektas – kontrolės esmė bei jos būdai.

Tikslas - išanalizuoti kontrolės procesą, jos būdus bei svarbą.

Uždaviniai:

1.Išsiaiškinti kokie yra pagrindiniai kontrolės tikslai.

2. Nusakyti kontrolės esmę, būdus.

3.Apibūdinti kontrolės rūšis, lygius, procesą.

Tyrimo metodai: mokslinės teorinės literatūros bei periodinių leidinių apžvalga, analizė.

Kontrolė yra svarbi valdymo funkcija, kurios tikslas – įvertinti atliktą darbą pagal nustatytus standartus, kad būtų galima imtis koregavimo, reguliavimo veiksmų, siekiant išlaikyti suplanuotus rezultatus. Kontrolė yra viena iš valdymo užduočių, į kurią įeina pavaldinių atlikto dar¬bo įvertinimas ir koregavimas, siekiant užtikrinti, kad efektyviai ir ekonomiš¬kai būtų įgyvendinti įmonės uždaviniai ir jiems realizuoti skirti planai.

Skiriamos trys kontrolės rūšys laiko atžvilgiu, kad ji būtų naudinga. Paruošiamajai kontrolei būdingas taisyklių, procedūrų ir politikos realizavimas bei numatomi darbuotojų mokymo, perkvalifikavimo, ugdymo būdai. Einamojoje kontrolėje kontroliuojamas faktiškas darbo rezultatas, kad neatsirastų nukrypimų. Baigiamoji kontrolė vykdoma, kai darbas atliktas: gauti darbo rezultatai palyginami su reikalavimais.

Norint darbą atlikti kokybiškai, laiku ir mažiausiomis visų išteklių sąnaudomis reikia kontroliuoti jį pasinaudojant kontrolės lygiais, kurių yra trys: aukščiausias, aukštesnis, žemiausias. Aukščiausiame yra strateginė kontrolė, aukštesniame – valdymo, o žemiausiame – operacijų, elgesio bei finansinė kontrolės.

Užtikrinti efektyvią kontrolę, jos procesas yra suskaidomas į keturis žingsnius: standartų ir metodų sukūrimas veiklos atlikimo lygiui įvertinti, veiklos atlikimo lygio vertinimas, nustatymas, ar veiklos atlikimo lygis atitinka standartus, koregavimo veiksmai.

  • Microsoft Word 70 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1760 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantas
  • Kontrolė ir kontrolės būdai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kontrolė ir kontrolės būdai. (2014 m. Rugsėjo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontrole-ir-kontroles-budai.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 16:08
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo