Kontrolė ir reguliavimas


Reguliavimas vadyba. Vadyba reguliavimas. Reguliavimas organizacijoje. Kontrolė labai reikšminga ir sudėtinga vadybos. Reguliavimas (kontrole). Darbas susijęs kontrole. Vadybinis reguliavimas. Darbas susijes su planavimu, organizavimu, reguliavimu. Vadybos teisinio reguliavimo organizacijoje analize. Reguliavimas vadyboje.

Vadybos namų darbas. Įvadas. Kontrolės suvokimas pagal bronį neverauską , joną rastenį. Kontrolės suvokimas pagal fabijoną saulių butkų. Kontrolės suvokimas pagal n. Paliulį, e chlivicką. Efektyvios kontrolės prielaidos ir kriterijai. Efektyvios kontrolės požymiai. Kontrolė pagal lionginą juozaitienę ir jurgą staponkienę. Kontrolės supratimas pagal stasį stoškų. Reguliavimo suvokimas pagal fabijoną saulių butkų. Reguliavimas – baigiamasis kontrolės etapas. Teisinis vadybos reguliavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Žodis „ kontrolė“ yra kilęs iš prancūzų kalbos žodžio „ controle“ lietuviškai reiškia tikrinimas – esamos padėties lyginimas su norima. Paprastai kontrolę sieja su valdžia, nurodymais, „pagauti“, “įkaltiniti“, „sučiupti“. Toks supratimas apie kontrolę nutolina mus nuo pagrindinės kontroliavimo funkcijos sąvokos.

Kontrolė yra labai reikšminga ir sudėtinga vadybos funkcija. Kaip ir organizavimo funkcija, ji yra viską aprėpianti vadybos funkcija. Kiekvienas vadovas, nepaisant jo rango, privalo kontroliuoti, ir tai įeina į jo pareigas. Kontrolė yra pagrindinis vadybos elementas. Kontrolė lydi ir planavimą, ir organizavimą. Ji reikalinga tam, kad viskas būtų daroma pagal planus, įstatymus, įsakymus ir nutarimus. Jos tikslas yra pamatyti ir parodyti klaidas, siekiant jas ištaisyti ir vėliau jų nekartoti. Kontroliuoti reikia viską: žmones, medžiagas, įrenginius, veiksmus ir visą veiklą. Kontroliuoti reikia pradėti tuojau pat, kai suformuluoti tikslai, paskirstytos užduotys arba įkurta organizacija. Kiekviena organizacija siekia laiku pastebėti savo klaidas ir jas ištaisyti, kol nesužlugo užsibrėžti tikslai. Kontrolė skatina palaikyti viską, kas organizacijoje yra gero. Kontrolė duoda garantiją, kad organizacija pasieks savo tikslus.

Fabijonas saulius butkus vadybos pagrindų vadovėlyje „vadyba“ teigia, jog kontrolė - tai esamos būklės lyginimas su norima, todėl vadovo pareiga yra kuo aiškiau ir tiksliau išreikšti, kokios būklės jis norėtų.

Kontrolė yra labai svarbi valdymo funkcija, ji glaudžiai susijusi su reguliavimu. Daugelis vadybos specialistų skirtingai apibrėžia šiuos terminus ir skirtingai juos aiškina. Šiame darbe bus aptartos kontrolės ir reguliavimo sąvokos bei lyginamas jų supratimas skirtingų autorių vadovėliuose.

  • Vadyba Namų darbai
  • 2012 m.
  • Viktorija
  • 15 puslapių (3945 žodžiai)
  • Vadybos namų darbai
  • Microsoft Word 63 KB
  • Kontrolė ir reguliavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kontrolė ir reguliavimas. (2012 m. Kovo 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/kontrole-ir-reguliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:51