Kontrolė organizacijoje įmonėje


Kontrolė įmonėje. Operaciju kontrole imoneje. Kontrolės sistema įmonėje. Operaciju kontrole. Kontroles procesas. Kontroles lygiai organizacijoje. Einamoji kontrolė. Kontroles priemones imoneje. Lyginamoji einamoji kontrole. Strategine kontrole.

Taikoma trijų lygių kontrolės sistema. Kontrolė gali būti (laiko požiūriu). Kontrolės sistemos įmonėje rūšys. Kontrolės proceso etapai. Standartų nustatymas. Standartų tipai. Veiklos įvertinimas. Veiklos ir standartų palyginimas. Reikiamo veiksmo priėmimas. Kontrolės lygiai organizacijoje. Operacijų kontrolė. Elgesio kontrolė. Finansų kontrolė. Struktūros kontrolė. Biurokratinė kontrolė pasižymi. Klaninė kontrolė pasižymi. Strateginė kontrolė.

Kontrolė – tai procesas, užtikrinantis realios ir planuotos veiklos atitikimą. Kontrolė – tai bet kurios veiklos srities tikrinimas, peržiūra, stebėjimas. Kontrolė – tai planinės ir faktinės būklės lyginimas: planuojama būklė lyginama su faktiška būkle ir rastas nukrypimas leidžia spręsti, ar kontroliuojamas procesas vyksta tinkamai. Kontrolės uždavinys – užkirsti kelią nukrypimams ateityje. Kontrolės išlaidos turi būti mažesnės nei teikiama nauda. Laiku atlikta kontrolė įgalina pakoreguoti kintantį procesą. Kontrolė – tai darbų eigos arba jų rezultatų palyginimas su numatytais. Kontrolė – tai savotiška garantija, kad įmonė veikia ir kad tai leis jai pasiekti savo tikslus. Organizacija be efektyvaus kontrolės proceso negalės pasiekti savo tikslų, o jei ir pasieks, negalės to sužinoti. Profilaktinė (įspėjamoji) kontrolė – tai aktualių problemų numatymas ir išankstinis pasirengimas jų išvengti. Lyginamoji (einamoji) kontrolė apima esamų veiksmų ir procesų įvertinimą. Grįžtamoji (baigiamoji) kontrolė – tai informacijos apie užbaigtą veiklą rinkimas, jos vertinimas ir veiksmų, kaip tobulinti panašią veiklą ateityje, parengimas.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 40 KB
  • m.
  • 23 puslapiai
  • Justina
  • Kontrolė organizacijoje įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Kontrolė organizacijoje įmonėje. (2012 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontrole-organizacijoje-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:31
×