Kontrolės būdai ir principai


Įvadas. Kontrolės būdai ir principai nagrinėjančiuose straipsniuose. Išvados. Literatūra.


Kontrolė yra svarbi valdymo funkcija, kurios tikslas – įvertinti atliktą darbą pagal nustatytus standartus, kad būtų galima imtis koregavimo, reguliavimo veiksmų, siekiant išlaikyti suplanuotus rezultatus. Kontrolė yra viena iš valdymo užduočių, į kurią įeina pavaldinių atlikto darbo įvertinimas ir koregavimas, siekiant užtikrinti, kad efektyviai ir ekonomiškai būtų įgyvendinti įmonės uždaviniai ir jiems realizuoti skirti planai.

Skiriamos trys kontrolės rūšys laiko atžvilgiu, kad ji būtų naudinga.

Paruošiamajai kontrolei būdingas taisyklių, procedūrų ir politikos realizavimas bei numatomi darbuotojų mokymo, perkvalifikavimo, ugdymo būdai.

Baigiamoji kontrolė vykdoma, kai darbas atliktas: gauti darbo rezultatai palyginami su reikalavimais.

Kontrolė yra reikalinga tam, kad viskas būtų daroma pagal planus, instrukcijas ir įsakymus. Jos tikslas pastebėti klaidas ir silpnas vietas norint jas ištaisyti ir vėliau jų nekartoti. Kontroliuoti reikia viską: darbuotojų veiklą ir veiksmus, medžiagas ir įrengimus.

Pagal G. Sližienę kontroliavimas yra mechanizmas, aprūpinantis organizacijos kokybės sistemų valdymą sprendimų priėmimui reikalinga informacija daugiapakopėje veiklos planavimo ir kontrolės sistemoje, siekiant organizacijos kokybės. Straipsnyje nurodoma, kad kokybės siekimas turi įvertinti aplinkos pokyčius, galimybes ir pavojus bei numatyti organizacijos veiklos pakeitimus siekiant kuo pilnesnio poreikių patenkinimo.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (792 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Kontrolės būdai ir principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Kontrolės būdai ir principai. (2020 m. Liepos 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontroles-budai-ir-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 19:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo