Kontrolės organizavimo funkcijų taikymo įmonėje analizė Uab „Kasaudra“


Kursinio darbo vertinimas. Santrauka. Įvadas. Darbo objekto, informacijos šaltinių ir tyrimų metodikos apžvalga. Kontrolės organizavimo funkcijų taikymo įmonėje analizė. Kontrolės esmės analizė. Kontrolės būdų analizė. Audito ir auditoriaus funkcijų analizė. Finansų kontrolės analizė. Uab „Kasaudra“ kontrolės organizavimo funkcijų taikymo įmonėje analizavimas. Išvados ir pasiūlymai. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas. Priedas. Kontrolės formų klasifikavimas. Priedas. Uab „Kasaudra“ Balansas. Priedas.


Ar ši dalis yra sukurta apibendrinus svarbiausius empirinio tyrimo rezultatus?

Teorinėje darbo dalyje, aptariant kontrolės organizavimo funkcijų taikymas įmonėse, kontrolės būdai ir jo esmei suprasti buvo pasitelkta mokslinė literatūros analizė ir loginis mąstymas. Tiriamojoje darbo dalyje, apklausiami įmonės darbuotojai ir įmonės vadovė, tam buvo pasitelktas klausimynas ir prašyta įmonės vadovės pateikti kontroliuojamos veiklos dokumentų pavyzdį, šiuo atveju buvo pateiktas balanso kopija rugpjūčio mėnesio.

Teorinė medžiagos analizė parodė svarbiausius kontrolės esmės aspektus, kontroliavimo svarbą organizacijoms, kontrolės atlikimo metodus ir svarbiausius rodiklius. Ištyrus įmonės veikla buvo matoma kontrolės svarbą ir taikymo būdai, taip pat ar kontrolė turi neigiamos įtakos darbuotojų emocijoms darbe.

Darbo pabaigoje suformuotas kontrolės organizavimo funkcijų taikymo įmonėje išvados ir pasiūlymai, siūloma būti tolerantiškiems vieni kitiems, kad įmonėse nebūtų jaučiamas diskomfortas ir nebūtų kenkiama įmonės veiklai. Nurodoma kontrolės naudingumas (organizacijų) įmonių veiklai koordinuoti.

Temos aktualumas. Kiekviena organizacija ar įstaiga, taip pat ir valstybinė institucija kaip seimas ir panašiai susiduria su tokiu dalyku kaip kontrolė. Kontrolė buvimas mums padeda nustatyti vykdomu veiksmų teisingumą. Tai funkcija, natūraliai lydinti, bet kurią žmonių atliekama veiklą.

Kontrolė – tai planuojamos ir faktiškos būklės palyginimas. Palyginus faktišką ir planuojama būkles, rasti nukrypimai leidžia spręsti, ar kontroliuojamasis procesas veikia taip kaip turėtų.

Kontrolės aktas – žmogaus veiksmų vertinimas pagal nustatytus bendrus reikalavimus, taisykles.

Kontrolės objektai – tai visi ūkinės veiklos momentai ir rodikliai: pagrindinės bendrovės uždaviniai, filialo uždaviniai, darbo kiekybė ir kokybė, filialo ar pagrindinės bendrovės darbo taisyklės, firmos sąmatų kontrolė ir t. t.

Nepakanka įmonėje ar organizacijoje susikurti taisykles, instrukcijas ar tam tikrus nurodymus, kad viskas darbo vietoje būtų vykdoma taip kaip priklauso, kaip yra priimta ir atitinka įstatymus, priimtas normas. Tuo remdamiesi nagrinėsime UAB „Kasaudra“ kontrolės organizavimo funkcijų taikymą įmonės veikloje.

Problematika. Darbuotojai neretai kontrolės sąvoka kaip ir valdžios priima neigiamai, ko būti neturėtų. Kontrolė reikalinga tam, kad būtų laikomasi nustatytų instrukcijų, taisyklių, tam tikrų procedūrų ir elgesio normatyvų. Priklausomai nuo to kokių metu kontrolė būna atliekama, leidžia įmonės vadovams įžvelgti galimai daromas klaidas, ar net leidžia koreguoti tam tikras taisykles, nes galbūt jos neatitinka sveiko suvokimo reikalavimų, kas yra ne tik gerai vadovams, bet ir pačiam darbuotojui, kuriam tenka pagal jas dirbti. Dėl tos priežasties reikia įrodyti, kaip ir kodėl vykdoma kontrolė organizacijose turi labiau teigiama nei neigiama įtaką darbuotojams ir pačiai organizacijai.

Darbo objektas - UAB „Kasaudra“

Darbo tikslas – išanalizavus kontrolės organizavimo funkcijų taikymą įmonėje teorinių aspektu, įvertinti UAB „Kasaudra“ kontrolės organizavimo funkcijų taikymą įmonėje svarbą.

Darbo uždaviniai:

Teoriškai išnagrinėti kontrolės funkcijas, jos esmę ir taikymą.

Atlikti UAB „Kasaudra“ kontrolės organizavimo funkcijų taikymą įmonėje analizę.

Išanalizuoti ir pateikti išvadas bei siūlymus UAB „Kasaudra“ kontrolės organizavimo funkcijų taikymui įmonėje.

DARBO OBJEKTO, INFORMACIJOS ŠALTINIŲ IR TYRIMŲ METODIKOS APŽVALGA

Darbo objektas. Kursiniame darbe bus atliekama UAB „Kasaudra“ – uždarosios akcinės bendrovės

UAB „Kasaudra“ kitaip buvo žinoma kaip A. Steigvilienės įmonė buvo įkurta 2001 m. lapkričio 12 d. Iš A. Steigvilienės, pavadinimas buvo pertvarkytas į „Kasaudra“ 2011 m. sausio 3 d. Įmonė įsikūrusi Gobergiškės kaime, Klaipėdos rajone. Įmonė veikla apima grunto kasimą, lyginimo darbus, tvenkinių kasimą, projektavimo paslaugas ir konsultacijas. Save įmonės išskiria tuo, kad dirba labai lanksčia įkainių sistema, ir pasižymi aukšta darbo kokybe. Įmonė kaip ir priklauso turi visas darbo saugos instrukcijas, draudimus, privalomus kiekvienai įmonei. Čia dirba aukštos kvalifikacijos pažymėjimus ir ilgalaikius įgūdžius turintys darbuotojai. Įmonė bendradarbiauja su keletu stambesnių įmonių, kas kiek laiko atnaujina ar papildo reikiama kasimo darbams techniką ar įrangą, siekia būti įmone, kuri suteikia tik kokybiškas paslaugas. Jos tikslas – kokybiškai atliktas darbas, garantija ilgalaikių sutarčių tęstinumui.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 812 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (6148 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilma
  • Kontrolės organizavimo funkcijų taikymo įmonėje analizė Uab „Kasaudra“
    10 - 7 balsai (-ų)
Kontrolės organizavimo funkcijų taikymo įmonėje analizė Uab „Kasaudra“. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontroles-organizavimo-funkciju-taikymo-imoneje-analize-uab-kasaudra.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:08
×