Kontroles procesas įmonėje


Kontroles procesas įmonėje.

Darbo tikslas – ištirti įmonės “Vyturys” kontrolės valdymo sistemą.

1) Parengti ir pravesti seminarus temomis:

Konfliktų sprendimas. Kaip elgtis, kai klientas pateikia pretenzijas, kurių negalima patenkinti.

Paruošti organizacijos vidaus leidinio projektą. (Leidinio kaina: 25 Lt.)

4) PARENGTI TINKAMĄ DARBUOTOJŲ MOTYVAVIMO PROGRAMĄ.

Priemonės: Už praeitų metų gerus viešbučio rodiklius išmokėti vienkartines premijas darbuotojams. Premijų suma turi sudaryti 30% mėnesinio atlyginimo.

Motyvavimas. Nepiniginės ekonominio skatinimo priemonės įmonėje “Vyturys” yra pakankamai efektyviai naudojamos. Nepiniginės ekonominio skatinimo priemonės (kelionės, nemokami laisvalaikio renginiai su šeimos nariais ir kt.), manau, yra pakankamai efektyvios, ir jos yra ne tik materialinio, bet iš dalies ir sociopsichologinio motyvavimo priemonės, skatinančios draugiškus darbuotojų tarpusavio santykius.

Įmonėje tikslinga didesnį dėmesį skirti sociopsichologinių motyvavimo priemonių plėtrai, tokių kaip galimybių darbuotojų tobulėjimui (ne tik mokymui) ir saviraiškai sudarymas, karjeros perspektyvų numatymas, įdomaus darbo turinio sudarymas, gero psichologinio mikroklimato suformavimas.

Organizacinės motyvavimo priemonės: tikslus vykdomų funkcijų pasidalijimas, veiklos reglamentavimas, kontrolės sistemų organizavimas, drausmės ir tvarkos palaikymas suteiktų darbuotojams pastovumo darbo solidumo jausmus.

Kaip pagrindinės demotyvacijos priežastis išskirčiau: pagarbos, teisingumo, asmens įvertinimo trūkumą, anoniminiai sprendimai, kvalifikacijos praradimas, nesaugumas, atleidimai

Personalo elgesio valdymas ir veiklos rezultatų vertinimas.

Personalo darbo koordinavimui vykdoma reguliari pavaldinių darbo kontrolė. Organizacijos padaliniuose vyrauja itin demokratiška ar kartais net liberali atmosfera. Kartais, norint laiku atlikti nustatytas užduotis, būtina griežtesnė kontrolė. Būtina daugiau kontroliuoti pavaldinius, ne tik supažindinti darbuotojus su pareigybinėmis nuostatomis, bet ir siekti, kad kiekvienas neštų tam tikrą numatytą atsakomybę už savo veiksmus, ko kartais trūksta. Taip pat paminėčiau ir piktnaudžiavimą darbo metu tiek tarnybiniu telefonu, tiek elektroniniu paštu, su darbu nesusijusiais reikalais, kas įtakoja darbo našumą bei kokybę. Kaip ir dar nemaža dalis pavyzdžių, bylojančių apie kontrolės stoką.

Daug sudėtingiau įvertinti darbo atlikimą tų žmonių, kurių tiesioginiai darbo rezultatai nėra regimi, suskaičiuojami. Kaip įvertinti paslaugas teikiančių darbuotojų darbą? Be to, darbo atlikimo vertinimo metodika įgalina darbuotojui pasakyti, už kokias atliktas užduotis jis yra skatinamas arba kur jis turi pasistengti, jei nori būti tinkamai įvertintas, gauti didesnį atlyginimą ar premiją.ką darbuotojas savo darbe daro gerai, o ką turėtų keisti ar tobulinti. Kitas svarbus dalykas - nurodyti darbuotojui darbo spragas, paaiškinti, kaip jis gali tobulėti, mokytis Ryškiausi trūkumai: didelis atotrūkis tarp valdymo aukščiausios ir žemutinės grandies. Darbuotojai neinformuojami apie jų darbo rezultatus, nežino, kaip jie yra vertinami. Trūksta grįžtamojo ryšio tarp organizacijos narių. Pvz. tikrinant kompiuterinio raštingumo įgūdžius, buvo sudaryta 4 žmonių komisija, kuri vertino atliekamas užduotis. Tai lėmė ne tik atsakingą ruošimąsi testavimui, bet ir savo darbo svarbos suvokimą. Kaip dažniausiai taikomą organizacijoje darbo atlikimo vertinimo metodą įvardinčiau pokalbį su skyriaus vedėja, vadybininku.

Gero aptarnavimo garantija. Turime 25 kambarius, iš kurių trys yra verslo klasės ir vienas ypatingų patogumų kambarys, skirtas neįgaliems svečiams. Visiems savo svečiams siūlome gero serviso garantiją. Tai – programa GSG, pagal kurią mokomi viešbučio “vYTURYS” darbuotojai. Dalyvaujantys GSG programoje darbuotojai testuojami pagal šimtą klausimų ir tik atitinkantys šių testų reikalavimus lieka pas mus dirbti. Tai reiškia, kad kiekvienas viešbučio darbuotojas gali padėti svečiui bet kokiu klausimu. Nepaisant skrupulingos atrankos ir griežtų reikalavimų į vieną darbo vietą pas mus pretenduoja keletas kandidatų. “Vyturys” viešbutis siekia, kad jam būtų įteiktas Danijos aplinkosaugos fondo FEE apdovanojimas “Žaliasis raktas”. Šis apdovanojimas skiriamas viešbučiams, įvykdžiusiems 70 reikalavimų, susijusių, su vandens energijos taupymu, atliekų utilizavimu ir pan.

Kaina. “Vyturys” viešbučio verslo koncepciją sudaro trys pagrindiniai principai:

2) aukšto lygio personalas ir gero serviso garantija;

Jeigu pas mus organizuojama konferencija ir jos dalyviai apsigyvena viešbutyje, 40 vietų konferencijų salę suteikiame nemokamai. Jei svečias pageidauja praleisti vakarą koncerte, teatre ar kazino, mes užsakome vietas, iškviečiame taksi ir apmokame važiavimo miesto ribose išlaidas. Po vidurnakčio viešbutyje apsigyvenę svečiai moka pusę kainos. Viešbučio ir miesto svečiai gali kiek panorėję leisti laiką mūsų kavinėje – ji dirba iki paskutinio kliento. Kavinėje įrengsime didžiulį ekraną, kuriame bus galima stebėti sporto varžybas, koncertus, rinkimų batalijas. Tikimės, kad mūsų kavinės aplinka paskatins čia rinktis ir įvairių klubų dalyvius.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 132 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4998 žodžiai)
  • Roberta
  • Kontroles procesas įmonėje
    10 - 10 balsai (-ų)
Kontroles procesas įmonėje. (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontroles-procesas-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:49
×