Kontrolės procesas įmonės veikloje


Įvadas. Kontrolės sampratos analizė. Kontrolės rūšys. Inovacinės veiklos kontrolės procesas. Organizavimas. Planavimas. Kryptinis (trajektorinis) planavimas. Taškinis planavimas. Motyvacija. Gamybos ir prekybos kontrolės tyrimo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Parašyti darbo išvadas, kurios turi atsakyti į kursinio darbo įvade iškeltą darbo tikslą ir uždavinius.

Šis kontrolės proceso pavyzdys takomas ne tik inovacijoms, bet ir kitoms sritims. Taip pat yra ir kitokių kontrolės proceso pavyzdžių.

Trajektoriniam planavimui būdingi šie bruožai:

planai intuityvūs, kiekybiškai sunkiai įvertinami (todėl galimi klystkelių pavojai).

Toks planavimas labiau tinka, kai organizacijos aplinka sudėtinga ir sunkiai įvertinama, keičiasi iš esmės. Sistemoms suprasti geriausiai tinka atviros sistemos modelis. Tuomet valdymas artimas organiniam, t.y. organizacijos nariai mėgsta sudėtingumą, įvairovę, pokyčius.

Daugiausia Darbuotojų mano, kad įmonės paslaugų kokybė labai gera (9 vnt.), mažiau darbuotojų mano, kad įmonės paslaugų kokybė gera (5 vnt.), o mažiausiai (2 vnt.) darbuotojų mano, kad įmonės paslaugų kokybė yra normali.

Daugiausia darbuotojų mano, kad įmonės prekių kokybė labai gera (10 vnt.), mažiau darbuotojų mano, kad įmonės prekių kokybė gera (5 vnt.), o mažiausiai (1 vnt.) darbuotojų mano, kad įmonės prekių kokybė yra normali.

Įmonės paslaugas asmeniniais tikslais kartą per metus ar rečiau naudoja didelė darbuotojų dalis(11 vnt.), o kartą per mėnesį įmonės teikiamomis paslaugomis pasinaudoja vos vienas žmogus. Yra darbuotojų, kurie įmonės teikiamomis paslaugomis nesinaudoja (4 vnt.).

Prekių užsakymo ir pagaminimo greitį didžioji dalis darbuotojų vertina teigiamai (12 vnt.), neigiamai vertina vos vienas žmogus. Atsidado ir neturinčių nuomonės apie prekių užsakymo ir pagaminimo greitį (3 vnt.).

Didžioji darbuotojų dalis nemano, kad prekių gamyba dažnai vėluoja (13 vnt.), vienas žmogus mano, kad prekės vėluoja dažnai, o du žmonės apie prekių vėlavimą nieko negali pasakyti.

Darbuotojų dauguma teigė, kad dažniausiai prekių gamyba nevėluoja (7 vnt.), kad prekių gamyba vėluoja 1 – 2 dienas mano trys žmonės, kad 3 – 4 ar 5 ir daugiau dienų ir nežino apie prekių gamybos vėlavimą vienodas skaičius žmonių (2 vnt.).

Su prekių pervežimo problemomis susiduria didesnė darbuotojų dalis (11 vnt.), nes jie dirba tokį darbą, kuris bent kažkiek su tuo susijęs. Likę žmonės neturi informacijos apie prekių pervežimą (5 vnt.).

Dažniausia prekių pervežimo problema yra tai, kad prekės apgadinamos ar sugadinamos transportuojant jas. Ne tokia dažna prekių pervežimo problema yra nepilni kroviniai.

Daugiausia darbuotojų teigė, kad reikia tobulinti ne tik variantuose išvardintus dalykus, bet ir kitus (13 vnt.), mažesnė darbuotojų dalis siūlė tobulinti pristatymo greitį (11 vnt.), dar darbuotojai siūlė tobulinti užsakymo greitį (7 vnt.) ir gamybos kontrolę (5 vnt.).

Ilgiausiai įmonėje dirba didžioji dalis darbuotojų (8 vnt.), 0,5 – 2 metus dirba penki darbuotojai, 3 – 5 metus dirba du darbuotojai ir vienas neseniai įsidarbino.

51 ir daugiau metų turi tik viena moteris. 41 – 50 metų amžiaus vyrų (5 vnt.) ir moterų (4 vnt.) įmonėje daugiausia. 31 – 40 metų amžiaus įmonėje yra tik vyrų (4 vnt.), o 20 – 30 metų vyrų (2 vnt.) ir moterų (1 vnt.) kiekis panašus.

Įmonėje nebaigtą aukštąjį išsilavinimą turi tik viena moteris, aukštąjį įgiję ir vyrai (4 vnt.), ir moterys (2 vnt.). Tik vienas vyras yra nebaigęs aukštesniojo mokslo, o aukštąjį baigę ir vyrai (6 vnt.), ir moterys (2 vnt.).

Kontrolė turi tris rūšis: parengiamoji, einamoji ir baigiamoji. Taip pat į kontrolės sąvoką įeina organizavimas, planavimas ir motyvacija.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 116 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3437 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Kontrolės procesas įmonės veikloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Kontrolės procesas įmonės veikloje. (2015 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontroles-procesas-imones-veikloje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:51
×